Dywaniki łazienkowe okrągłe, kwadratowe, nieregularne… Jak dopasować kształt dywaników do aranżacji łazienki?

Niby banalny i zwyczajny, jednak może być ciekawym elementem dekoracji naszego małego, domowego spa. Dywanik łazienkowy jest tylko pozornie dodatkowym fragmentem wyposażenia, ponieważ właściwie dobrany podkreśli indywidualny charakter pomieszczenia, uświetni zaplanowaną aranżację. Jak dobrać dywanik łazienkowy?

Czym kierować się w wyborze kształtu dywaników łazienkowych?

Wszyscy wiemy, że diabeł tkwi w detalach. Drobiazgi wzbogacają otaczającą nas przestrzeń, stwarzają przytulną atmosferę. Dywanik łazienkowy jest istotną częścią wystroju nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Zapewnia ciepło naszym bosym stopom po kąpieli, dzięki niemu nie ślizgamy się na mokrych kafelkach.

Najważniejszym aspektem w wyborze rozmiaru i kształtu dywanika łazienkowego jest dobór do metrażu pomieszczenia. W łazienkach rozległych możemy pokusić się o duże chodniki i dywany. Nie należy bać się w tym względzie rozmachu, ważne aby wzór dywanika komponował się z całokształtem stylistyki. Małe łazienki wymagają skromniejszych modeli tak, aby dywanik nie przytłoczył wnętrza. Dywaniki łazienkowe w różnych kształtach oferuje www.homebook.pl, dostępna tam oferta umożliwi dopasowanie dywanika do aranżacji i stylu domowego spa. Ważne, aby krój dywanika współgrał z pozostałymi elementami wyposażenia.

Jakie materiały są odpowiednie do użytkowania w łazience?

Bardzo ważny jest właściwie dobrany materiał lub tworzywo, z którego dywanik łazienkowy został wykonany. Oferta jest szeroka i do najpopularniejszych materiałów należą:

  • dywaniki piankowe – mało trwałe rozwiązanie, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu, wilgotna pianka szybko zaczyna pękać. Są doskonałym miejscem kolonizacji grzybów i bakterii;
  • dywaniki gumowe – dobrze spełniają funkcję antypoślizgową i izolacyjną. Stosunkowo trwałe i łatwo utrzymać je w czystości;
  • dywaniki ze sztucznych włókien – spód jest zazwyczaj wykonany ze sztucznego tworzywa, syntetyczne tkaniny są bezproblemowe w czyszczeniu. Dostępne są na rynku w szerokich gamach kolorystycznych i bogatym wzornictwie;
  • dywaniki z naturalnych materiałów – bardzo przyjemne w dotyku, zapewniają komfort użytkowania. Ich wadą jest to, że naturalne materiały jak np. bawełna, ręcznie tkana wełna łatwo chłoną wilgoć, w miarę upływu czasu stają się siedliskiem pleśni, trudniej utrzymać je w czystości.

Które wzory dywaników łazienkowych są najmodniejsze?

Właściwy dobór koloru, wzornictwa pozwoli na całkowitą odmianę wnętrza naszego domowego spa, trzeba jednak pamiętać o tym, aby metamorfoza nie ocierała się o kicz. W ascetycznie, surowo urządzonym pomieszczeniu bogato zdobiony dywanik łazienkowy będzie przykuwał wzrok, odegra rolę pierwszoplanową. Uniwersalne są zawsze kolory bieli, czerni i odcienie szarości, minimalizm jest obecnie wyznacznikiem nowoczesności. Popularne są nadal akcenty marinistyczne, błękitne, turkusowe tonacje, kojarzące się ze słońcem, latem i wakacjami nad wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here