Najpopularniejsze metody depilacji okolic intymnych to: depilator elektryczny, jednorazowa maszynka, wosk lub krem. Każda z technik golenia niechcianych włosków niesie za sobą ryzyko podrażnień i zaczerwienień skóry, a także występowanie krostek. Usuwanie owłosienia niekiedy powoduje wrastanie pojedynczych włosków w skórę, na skutek czego może rozwinąć się stan zapalny.

Żel na podrażnienia po depilacji

Decydując się na golenie miejsc intymnych, warto od razu profilaktycznie zaopatrzyć się w kosmetyk przeznaczony do łagodzenia podrażnień po depilacji. Preparaty można dostać w takich miejscach, jak drogerie internetowe. Sklepy kosmetyczne online oferują szereg różnego rodzaju golarek i wosków, a także kosmetyków do zastosowania po zabiegu depilacji. Delikatnym sposobem na złagodzenie podrażnień w okolicach intymnych jest preparat probiotyczny na bazie kwasu mlekowego. Kosmetyk w postaci żelu stanowi ochronę przed patogenami, które wywołują infekcje. Przeciwbakteryjne i łagodzące zaczerwienienia właściwości ma również żel z aloesem.

Maści i kremy na podrażnienia skóry po depilacji

Krem z kortyzolem stosowany jest na ukąszenia owadów oraz wysypkę. Jego właściwości również rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku podrażnionej skóry po depilacji. Kortyzol pomaga bowiem zmniejszyć zaczerwienienia, łagodzi świąd i pieczenie. Witamina E to jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów, który przyspiesza cofanie się zmian potrądzikowych, a także podrażnień i uszkodzeń skóry wywołanych depilacją. Kapsułkę wystarczy rozgnieść i powstały proszek nałożyć na podrażnione miejsce. W okolice intymne można również zastosować dziecięcy krem na odparzenia. Kosmetyk zawiera tlenek cynku, który pozostawia na skórze ochronny film oraz delikatnie nawilża skórę. Krem jest całkowicie bezpieczny dla skóry i nie uczula.

Co na krosty po goleniu?

Na nieestetyczne krostki po goleniu można nałożyć maść cynkową. Preparat delikatnie wysuszy narośl oraz przyspieszy jej zanikanie. Krost nie należy wyciskać, a zdezynfekować. Zmiany na skórze złagodzi olejek z drzewa herbacianego i kokosowy, kwas salicylowy oraz żel aloesowy.

Profilaktyka podrażnień po depilacji

Używając maszynki jednorazowej, należy zawsze golić się, stosując pianki, żele lub mydło. Golenie na sucho zawsze powoduje podrażnienia skóry. Przed użyciem maszynki należy ją zdezynfekować płynem odkażającym. Do golenia warto stosować hipoalergiczne preparaty do depilacji, co zmniejszy ryzyko wystąpienia alergicznych zmian na skórze. Warto także nosić lekką i przewiewną bawełnianą bieliznę, zwłaszcza latem. Pozwoli ona skórze lepiej oddychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here