Chyba każdy z nas zna uczucie urządzania własnego mieszkania. Wybór farb, płytek, paneli oraz innych elementów wyposażenia wnętrza nierzadko potrafi spędzić sen z powiek nie tylko na dni, lecz wręcz długie tygodnie. Zadowolenie i duma z nowego gniazda rekompensują jednak wszelkie pojawiające się niedogodności.

Czas działa jednak na niekorzyść wszystkiego, co trwałe. Po pewnym czasie z pewnością będziemy czuli nudę we wnętrzu lub poczujemy chęć zmian. Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem będzie gruntowny remont domu lub choćby jednego pomieszczenia? Wiele osób uważa, że tak. My znamy jednak lepsze sposoby, które pomogą Ci odświeżyć Twoje cztery ściany przy zdecydowanie mniejszym nakładzie finansowym. Sprawdźcie nasze propozycje na odmienienie swojego domu w kilku krokach!

Stylowy mebel

Czasem nie trzeba zmieniać nic wiele. Jeśli czujesz się przywiązana do swoich mebli i nie planujesz w najbliższym czasie ich zmiany, warto rozważyć dokupienie jednego nowego elementu. Nowy mebel, taki jak stylowe komody, nowatorskie pufy, wygodne fotele czy dystyngowane ławy z pewnością są w stanie odmienić wszelakie miejsca w każdym domu. Pamiętaj jednak, aby dobrać je z głową – wybór mebli, które są absolutnym przeciwieństwem tych, które już są w domu, rzadko kiedy wychodzi na plus. Mimo wszystko nie bój się eksperymentować – w końcu do odważnych świat należy! Świetnym źródłem inspiracji może okazać się strona novelle.pl, gdzie znaleźć można chociażby wspomniane stylowe komody do różnego rodzaju miejsc. Z całą pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Meble możesz również pomalować. Podczas dyskusji na ten temat, zawsze przywołuję mały remont w pokoju mojej córki. Jej meble dorastają wraz z nią – na początku były one w kolorze litego drewna, z pomarańczowymi wstawkami. Dziś, po przemalowaniu lśnią bielą, której towarzyszą delikatne, różowe akcenty. Malowanie mebli nie jest zajęciem pracochłonnym, a pozwoli niewielkim kosztem zmienić wygląd dowolnego pomieszczenia.

Ciekawe dodatki

Zwykło się mawiać, że to szczegóły tworzą całość. I nie da się ukryć, że coś w tym jest! Niejednokrotnie widziałam jak dobrze dobrane dodatki były w stanie całkowicie odmienić mało przytulne wnętrze. Co i gdzie poustawiać? To zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej! W niektórych przestrzeniach świetnie sprawdzą się obrazy na ścianach i ramki ze zdjęciami, w innych zaś – aromatyczne świeczki i świeże kwiaty. Co najważniejsze – dodatki nie kosztują zazwyczaj zbyt wiele, więc z powodzeniem możesz przygotować dla swoich wnętrz kilka różnych zestawów, które będziesz używać zgodnie z potrzebą chwili! Zaufaj nam i sprawdź sama, jak dodatki będą w stanie odmienić Twój dom!

Szybkie odświeżenie

Istnieją jednak momenty, w których nie przeszkadzają nam elementy, które możemy po prostu wymienić. Zdarza się, że znudzi nam się kolor ścian lub tapeta, którą wybraliśmy do salonu. Zdecydowanie, malowanie ścian lub naklejanie nowej tapety to zajęcia bardziej czasochłonne niż poustawianie kilku dodatków. Niemniej, zmiana koloru ścian to wciąż prosty i niedrogi sposób na nadanie dowolnej przestrzeni nowego życia.

Bardziej dramatyczną, lecz niemniej  ciekawą zmianą jest pomalowanie płytek. Tak, dobrze przeczytałaś! Płytki również można malować! Jeśli po Twojej glazurze widać już lata użytkowania lub po prostu chcesz coś zmienić, a nie chcesz wydawać majątku na nowe płytki, możesz je po prostu pomalować. W tym celu wystarczy zakupić odpowiedni preparat i postępować zgodnie z jego instrukcją. Z racji konieczności nałożenia minimum dwóch warstw cała operacja trwa dość długo, to mimo tego efekt jest więcej niż zadowalający!

Mam nadzieję, że te kilka rad pokazało Ci, jak, przy niewielkich nakładach finansowych, łatwo jest zmienić wnętrze domu. Wystarczy odrobina inwencji twórczej i własnej pracy, a jesteś w stanie nadać swoim czterem ścianom nowy blask. Pamiętaj jednak – nie bój się eksperymentować, bo to właśnie wtedy rodzą się najlepsze pomysły!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here