W sezonie letnim, wiele osób decyduje się na pozbycie wszelkich tekstyliów z domowych pomieszczeń – głównie z powodu wysokich temperatur, które skłaniają nas do spacerowania po chłodnych podłogach, niż miękkich i ciepłych dywanach. Gdy przychodzi zima, często zastanawiamy się, czy jest sens kupowania, bądź też ponownego wyjmowania z pomieszczeń gospodarczych, dywanu? Przecież nigdy nie wiadomo jak intensywna i jak długa będzie tegoroczna zima… Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto zainwestować w dywany KAŻDEJ zimy!

Dywany zapobiegają ulatnianiu się ciepła przez podłogę

Zimą, utrzymanie ciepła w domu to nasz główny cel, który wcale nie jest taki łatwy do osiągnięcia, jakby się można było spodziewać… Wiele osób zaopatruje się w dodatkowe grzejniki elektryczne, które znacznie zwiększają zużycie energii, a co za tym idzie, także rachunki za prąd. Niektórzy rezygnują z codziennego otwierania okien w trakcie zimy, byleby nie wpuszczać zimnego powietrza do środka. Takie działanie powoduje, iż domowe pomieszczenia są duszne i nieświeże, co z kolei może prowadzić do bólu głowy i złego samopoczucia. Jak się okazuje, w utrzymaniu ciepła w domu niezwykle pomocne są dywany. Większość domowego ciepła ucieka właśnie przez podłogę. Okrycie podłoża tekstyliami pomoże ogrzać dom bez zużywania dodatkowej ilości energii!

Dywany dają poczucie komfortu

Od stuleci tekstylia mają za zadanie uczynić dom bardziej przytulnym nie tylko dla domowników, ale także każdego gościa. Przykrycie podłogi dywanem zwiększa komfort chodzenia po domu, w szczególności osobom, które cierpią na bóle krzyża lub sztywność nóg. Ponadto w przypadku podłóg wyłożonych kafelkami lub drewnem, każde poranne wstawanie w okresie zimowym może być niezwykle trudnym wysiłkiem. Ciepły i miękki dywan w chłodne dni, da nam wyjątkowe poczucie komfortu już od samego rana!

Dywany chronią drewniane podłogi

Domowe tekstylia chronią nie tylko nasze stopy, ale także podłogę, w szczególności drewnianą. Owszem – jest ona niezwykle piękna i szkoda zasłaniać ją czymkolwiek, ale jest także podatna na uszkodzenia. Stały ruch po drewnianej podłodze ściera jej warstwę ochronną i szybko doprowadza do odbarwień i zarysowań. To samo dotyczy mebli, które przesuwane kilkakrotnie w ciągu dnia, jak na przykład krzesła, rysują powierzchnię podłogi. W okresie zimowym znacznie więcej czasu spędzamy w domu, dlatego też drewniane podłoże jest o wiele bardziej narażone na uszkodzenia, niż w sezonie letnim. Zimą wystarczy umieścić dywan w odpowiednich miejscach, co znacznie zredukuje wszelkie szkody pięknej drewnianej podłogi.

Dywany to doskonały element wystroju wnętrza

Tekstylia oprócz praktycznej strony, posiadają także estetyczne walory. Dostępne na rynku dywany cechuje ogromna różnorodność w rozmiarach, barwach, a także kształtach. Przy tak dużej ilości różnych stylów, dywany stanowią niezwykle łatwy sposób na wstrzyknięcie odrobiny życia w domową aranżację wnętrza. Projektanci wnętrz uwielbiają wykorzystywać właśnie dywany, aby utworzyć subtelny, ale mocny punkt centralny danego pomieszczenia. Tekstylia są idealnym wyborem do sypialni, salonu czy gabinetu. Ponadto nie musimy się bać, że kiedykolwiek wyjdą z mody!

O tak wyjątkowy element domowych pomieszczeń należy szczególnie dbać. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu swoich tekstyliów – minimum 3 razy w tygodniu. Aby dywan służył jak najlepiej przez cały okres zimowy, skorzystaj także z usług profesjonalnej pralni dywanów.

Źródło: Damat – Pranie dywanów Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here