Lipofilling to nowoczesny i innowacyjny zabieg chirurgiczny, który został opracowany z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, kształtu i wielkości piersi, a także pośladków.

Na czym polega lipofilling?

Metoda ta polega na pobraniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, bioder czy kolan, a następnie przeszczepienie go w inne miejsce na naszym ciele. Najbardziej popularny jest lipofilling piersi, ponieważ pozwala on powiększyć kobiecy biust bez konieczności stosowania bardziej inwazyjnych metod powiększania biust, do których należy zaliczyć wszczepienie implantów.  Ponadto przeszczep tkanki tłuszczowej to również fantastyczny sposób na to, aby nieco zeszczupleć w bardzo problemowych okolicach, z których tłuszcz schodzi najwolniej.

Jak przebiega cały zabieg?

Pierwszym etapem jest odessanie tłuszczu ze wskazanych przez pacjentkę rejonów ciała, które uważa za problematyczne. Przy znieczuleniu ogólnym wstrzykiwany jest w tkankę tłuszczową roztwór soli fizjologicznej, lidokainy oraz adrenaliny, którego zadaniem jest zmiękczenie tłuszczu, a także spowodowanie, że naczynia krwionośne zaczną się obkurczać. Następnie lekarz wykonuje nacięcia na skórze, przez które pobierany jest tłuszcz. Następny etap to przygotowanie pobranego tłuszczu poprzez odwirowanie go i odseparowanie komórek macierzystych od tych obumarłych oraz od wody. Obecność komórek macierzystych powoduje, że tkanka znacznie lepiej i znacznie szybciej się regeneruje, a także znacznie wpływa na doskonały wygląd skóry. Ostatni etap to przeszczep tłuszczu, który wprowadzany jest pod skórę za pomocą bardzo cienkich wenflonów w okolice piersi. Cały zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia.

Jakich można się spodziewać efektów po zabiegu?

Lipofilling powoduje nie tylko powiększenie piersi, ale również ich wyraźne ujędrnienie. Ponadto piersi po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Za pomocą tego zabiegu lekarz powinien również umiejętnie wymodelować kształt piersi i np. zlikwidować ich asymetrię, jeśli taka występuje u pacjentki. Ponadto zabieg ten może być również stosowany w przypadku kobiet, które doświadczyły mastektomii. Dzięki temu, iż przeczep tłuszczu następuje z obszarów ciała, które są problemowe dla kobiety, zabieg ten pomaga również zeszczupleć. Warto wiedzieć, że po zabiegu ok. 25% tłuszczu jest wchłaniane przez organizm, jednak reszta ładnie kształtuje piersi i sprawia, że prezentują się one fantastycznie. Zabieg ten jednak nie jest dla osób bardzo szczupłych. Ponadto biust można jednorazowo powiększyć jedynie o jeden rozmiar. Jeśli chcemy powiększyć go bardziej, wówczas zaleca się wykonanie kilku zabiegów w odpowiednim odstępie czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here