Wesele, poprawiny, wieczór panieński lub też długo wyczekiwana randka. Dowiedz się, jak wykonać trwały makijaż na czas pełen rozrywek i atrakcji. Poznaj tajemnicę makijażu, który przetrwa każdą sytuację!

Czy trwały makijaż musi być sztuczny?

Zazwyczaj, kiedy mamy na myśli długotrwały makijaż, wyobrażamy go sobie dużą ilość podkładu, pudru i innych utrwalających kosmetyków. Nic dziwnego, że wówczas mamy złe skojarzenia. Otóż trwałość makijażu nie ma nic wspólnego z ilością nakładanych kosmetyków, ale wiąże się z jakością wybranych produktów. Jeśli mówimy o profesjonalnym trwałym makijażu, to może być to nawet make-up no make-up. Makijaż ten jest bardzo naturalny, ale jednocześnie może być trwały i odporny na ścieranie. Sztuką nie jest zaaplikować ogromną ilość kosmetyków, by cieszyć się trwałością makijażu. Prawdziwy wyczyn to świadomie używane niewielkie ilości produktów i makijaż, który utrzymuje się cały dzień, wieczór i/lub noc.

Jak zrobić trwały makijaż, czyli o kosmetykach do makijażu twarzy

Co zatem oznacza, że dany kosmetyk jest bardzo dobry i jak rozpoznać produkt wysokiej jakości, którego tylko minimalna ilość wystarczy, aby wykonać make-up? Otóż dobre kosmetyki to takie, które:

  • są dopasowane do rodzaju naszej skóry;
  • w składzie mają cenne składniki odżywcze (witaminy i minerały) oraz bazują na substancjach naturalnych;
  • są rekomendowane zarówno przez światowej sławy wizażystów, jak i naszych bliskich;
  • nie zapychają porów;
  • mają bogatą gamę odcieni (dotyczy to głównie fluidów, pudrów, róży czy też bronzerów do twarzy), co ułatwia dobranie tego właściwego.

Trwały makijaż krok po kroku – niezbędne zasady

  1. Jeśli chcesz cieszyć się trwałością makijażu, przed jego wykonaniem musisz bardzo dobrze przygotować skórę twarzy. Powinna być oczyszczona (przy pomocy peelingu mechanicznego) oraz dogłębnie nawilżona. Po takim przygotowaniu skóry możesz przejść do właściwego, kolorowego make-upu.
  2. W trwałym makijażu niezbędna jest baza pod podkład. Nie tylko przedłuża trwałość makijażu, lecz także sprawia, że kosmetyki aplikowane w następnej kolejności scalają się ze sobą i wyglądają naturalnie.
  3. Bardzo ważną rolę, podobnie jak baza, odgrywa podkład do twarzy. Warto sięgać po podkłady matujące, które wtapiając się w skórę, nie tylko wyrównują jej powierzchnię, lecz także zapobiegają świeceniu się skóry po upływie wielu godzin od aplikacji.
  4. Całość makijażu warto dodatkowo utrwalić utrwalaczem do makijażu, który najczęściej jest w postaci mgiełki lub sprayu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here