Jak dobrać rodzaj zapachu

Kiedy poszukujemy wyjątkowego zapachu powinniśmy pamiętać iż zasadniczo w perfumeriach znajdziemy zapachy dla kobiet oraz dla mężczyzn jednak znajdziemy także perfumy oznaczone jako woda toaletowa czy woda perfumowana.

Z pewnością będą one różniły się cenowo, dlatego też będziemy musieli dowiedzieć się skąd wynika różnica, czym różnią się te wody zapachowe. Oczywiście w tym przypadku różnica polega na ilości olejków zapachowych, użyciu wody, alkoholu który będzie odpowiadał za odpowiednie parowanie zapachu.

Czym różni się woda perfumowana od wody toaletowej?

Woda perfumowana często posiada od 10 do 14% ekstraktu, dzięki czemu jest bardziej intensywna od wody toaletowej, możemy także znaleźć butelki z adnotacją intensywny lub też ekstrakt, wówczas stężenie olejku zapachowego może wynosić nawet do 30-40%. W przypadku wody toaletowej stężenie olejku zapachowego wynosi od 6 do 8%, dzięki temu zapach jest mniej intensywny. Oczywiście możemy bardziej obficie aplikować tego rodzaju wodę na kilku miejscach naszego ciała. Z pewnością możemy wykorzystać ją na co dzień, jeżeli nie chcemy aby nasze zapach był zbyt intensywny przykładowo w pracy. Dodatkowo możemy także znaleźć butelki oznaczone jako woda kolońska, w tym przypadku stężenie olejków zapachowych może wynosić od 3 do 5%, jest to woda o najbardziej delikatnym zapachu. W tym przypadku możemy w niskiej cenie zakupić dość dużym flakonik, który będzie wystarczał na dłużej.

Naturalnie lżejsze zapachy warto wykorzystać w miesiącach letnich, będą niosły także nieco świeżości. Pamiętajmy iż w okresie letnim wskazane będzie wykorzystanie zapachów przykładowo cytrusowych, które będą nas orzeźwiały, mogą być to zapachy na co dzień. Perfumy bardzo często sygnowane są przez znanych aktorów, piosenkarzy, swojej linię perfum wypuszczają także domy mody. Jednym z ciekawszych zapachów mogą być perfumy jennifer lopez, perfumy kierowane oczywiście dla kobiet. W tym przypadku znajdziemy bardzo interesujące zapachy, może być to przykładowo zapach Promise, zapach w którym znajdziemy nuty leśne, zapachy cytrusowe ale także kwiatowe taki jak jaśmin, irys czy wiciokrzew, które będą komponowały się z drzewem sandałowym oraz ambrą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here