Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który ostatnio bardzo zyskał na popularności. Szczególnym powiedzeniem wśród klientów cieszy się mezoterapia igłowa z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Sam zabieg jest często wykonywany w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej.

Mezoterapia – co to jest i na czym polega?

Mezoterapia to podanie małych dawek leku lub innych substancji odżywczych, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i które miejsca chcemy ujędrnić i nawilżyć. Wstrzyknięcie danej substancji do skóry właściwej tworzy depozyt, z którego substancja uwalnia się w sposób stopniowy. Jest to też sposób na ominięcie przewodu pokarmowego i uniknięcie niepożądanych i nieprzyjemnych skutków ubocznych podawania substancji drogą doustną. Mezoterapia może być z powodzeniem stosowana na każdą partię ciała. W zależności od potrzeb klienta przy jej pomocy można usunąć przebarwienia, zmarszczki i cienie pod oczami. Oprócz tego skutecznie pomaga w leczeniu łojotoku, wypadania włosów, czy cellulitu. Tak naprawdę mezoterapia igłowa może być wykonywana zarówno na skórę twarzy, szyi, dekoltu, jak i ramion, ud, czy dłoni. Wszystko oczywiście zależy od tego, czego potrzebuje konkretny klient i z jaką partią ciała ma problem.

Kiedy nie stosować mezoterapii igłowej?

W pewnym stopniu mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, gdyż dochodzi do wielokrotnych wkłuć pod skórę. Oczywiście mimo tego jest on całkowicie bezpieczny, lecz należy stosować się do pewnych ograniczeń w jego wykonywaniu. Niestety nie wszystkie osoby chcące poprawić elastyczność swojej skóry mogą skorzystać z mezoterapii. Należy nie stosować tego rodzaju zabiegu u osób, które mają czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne oraz poważną egzemę lub łuszczycę. Oprócz tego przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, a także wszelkie choroby autoimmunologiczne.

Mezoterapia – pytania

Osoby, które stają przed wyborem, czy zastosować mezoterapię igłową często mają mętlik w głowie i mnóstwo pytań związanych z samym zabiegiem i okresem pozabiegowym. Warto zapoznać się z odpowiedzią na pytanie: Czy zabieg jest bolesny? Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i dzięki temu jest bezbolesny. Niestety jest to ingerencja w warstwy skóry, dlatego można odczuwać delikatny dyskomfort związany z wkłuciami za pomocą igły. Warto także wiedzieć, jak długo utrzymują się efekty zabiegu. Jeśli poddamy się całej serii, efekt utrzymuje się przez rok, czasami nawet dłużej. Wszystko to zależy od rodzaju, stanu skóry i pielęgnacji pozabiegowej.

Mezoterapia jest skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej, dzięki któremu można odmłodzić swoją skórę i nadać jej większej elastyczności i blasku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here