Sprzedaż mieszkania
Fot.: pexels.com

Jeżeli decydujesz się na sprzedaż mieszkania, warto je odpowiednio przygotować. Sprzedając mieszkanie należy zadbać o to, aby ktoś chciał je kupić i być pewnym tego kupna. Dowiedz się o co zadbać w mieszkaniu, aby je sprzedać.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-przygotowac-mieszkanie-do-sprzedazy/

Przeprowadź niezbędne naprawy

Decydując się na sprzedaż mieszkania musisz najpierw przeanalizować co w tym mieszkaniu jest do naprawy, co trzeba udoskonalić, co wyrzucić, co zmienić. W każdym domu, czy mieszkaniu pojawiają się mniejsze lub większe usterki. Aby wystawić mieszkanie do sprzedaży usterki należy skutecznie zlikwidować. Jeżeli wiesz już co wymaga naprawy przemyśl także, czy nie należy przemalować i odświeżyć ścian. Przeglądając zdjęcia mieszkania szybko można zauważyć, czy ściany są w dobrym stanie, czy jednak potrzebują renowacji. Wygląd twojego mieszkania będzie przedmiotem ogłoszenia, a więc musisz zadbać aby wyglądało ono jak najlepiej. Gdyby trafili się kupcy i przyszli oglądać mieszkanie każda usterka, czy mankament będzie działał na twoją niekorzyść.

Ustal jakie rzeczy zostawiasz, jakie zabierasz

Już w samym ogłoszeniu warto nadmienić które meble i elementy mieszkania pozostają i są również przedmiotem sprzedaży, a które zabierasz ze sobą. Aby jednak to określić warto na początek przejść się po mieszkaniu i spisać na kartce które zostają a które nie. Analizując je możesz jeszcze zmienić zdanie, a więc nie rób tego pochopnie. Nie pisz ogłoszenia, dopóki nie jesteś pewny swoich decyzji. Abyś lepiej określił jakie rzeczy chcesz ze sobą zabrać odpowiedz sobie na pytania: które rzeczy mają dla mnie wartość sentymentalną? Na które rzeczy nie będę miał/a miejsca w nowym mieszkaniu? Co nie wygląda już atrakcyjnie? Pamiętaj, żeby nie zostawiać zużytych, nieciekawie wyglądających mebli, czy dekoracji w mieszkaniu. Zabierz je ze sobą i sprzedaj lub wyrzuć. Mieszkanie do sprzedaży powinno być zadbane i schludne.

Posprzątaj mieszkanie i zrób dobre zdjęcia

Aby zachęcić potencjalnych kupców do obejrzenia mieszkania warto najpierw wysprzątać całe mieszkanie, a następnie zrobić zdjęcia. Sprzątanie powinno być gruntowne, ponieważ w trakcie może się okazać, że jakiejś rzeczy wcale nie potrzebujemy. Posprzątaj mieszkanie tak, jakbyś to ty miał przyjść je oglądać. Następnie zrób dobre zdjęcia oddające rzeczywistość. Nigdy nie kłam w ogłoszeniu, ani na zdjęciach. Prawda i tak wyjdzie na jaw, a ty tylko staniesz się niewiarygodnym sprzedawcą. Jeżeli nie wiesz jak zrobić dobre zdjęcia poproś osobę, która zna się na tym lub skorzystaj z usług biura nieruchomości.

Zobacz też: http://www.chreduta.pl/darmowa-pozyczka-jak-ja-otrzymac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here