Pampersy dla dorosłych

Pampersy dla dorosłych to rozwiązanie poprawiające komfort życia przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu. Ich stosowanie, zwłaszcza na noc, pozwala utrzymać właściwą higienę skóry okolic intymnych, co jest bardzo istotne, ponieważ skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna i niekorzystnie wpływa na nią dłuższy kontakt z moczem. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze pampersów dla dorosłych i czy możliwa jest refundacja tych środków higienicznych.

Pampersy dla dorosłych – kiedy je stosować?

Pampersy dla dorosłych są odpowiednie dla osób, które borykają się z ciężkim lub średnim nietrzymaniem moczu, zarówno o postaci wysiłkowej, jak i naglącej oraz mieszanej. Przy nieco lżejszym nasileniu tej dolegliwości wystarczą majtki chłonne, dla osób z cięższymi postaciami nietrzymania moczu wkład chłonny musi być jednak bardziej pojemny i wytrzymały, tak by nie dopuścić do przeciekania nawet przy całkowitym opróżnieniu pęcherza.

Pampersy dla dorosłych to świetne rozwiązanie na noc oraz dla pacjentów leżących. Można używać  ich wymiennie z pieluchomajtkami, które w przypadku pacjentów chodzących można zakładać na dzień.

Pampersy dla dorosłych – jakie wybrać?

Przy wyborze pampersów dla dorosłych przede wszystkim należy kierować się jakością produktu. Materiał, z którego wykonane są środki higieniczne na nietrzymanie moczu, nie może powodować alergii, musi być miękki i delikatny i musi pozwalać skórze swobodnie oddychać. Bardzo ważne jest też, by pampersy miały system zabezpieczający przed przeciekaniem i powstawaniem przykrego zapachu. Wszystkie te warunki spełniają pampersy dla dorosłych TENA. Utrzymują skórę suchą i czystą, nawet gdy dojdzie do całkowitej mikcji, a do zmiany pampersa upłynie dłuższy czas (na przykład w nocy).

Pampersy TENA mają też zewnętrzny wskaźnik wilgotności. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentów niemogących samodzielnie wymienić pampersa, a nawet zasygnalizować konieczności zmiany. Dzięki temu udogodnieniu opiekun będzie wiedział, czy zachodzi konieczność wymiany pampersa na nowy.

Pampersy dla dorosłych – czy możliwa jest refundacja?

Środki higieniczne na nietrzymanie moczu, w tym pampersy dla dorosłych, mogą być refundowane przez NFZ. Taką potrzebę należy zgłosić lekarzowi pierwszego kontaktu, który wypełni odpowiedni wniosek. Wypełnianie i weryfikacja wniosku odbywa się online, pacjent nie musi dostarczać żadnych dokumentów ani jeździć do oddziału NFZ. Po odbiór pampersów na receptę można zgłosić się do dowolnej apteki, a co ważne – nie musi tego robić osobiście osoba uprawniona – środki higieniczne może odebrać z apteki także jej opiekun.

Warto wiedzieć o tym udogodnieniu, ponieważ regularne stosowanie produktów potrzebnych przy nietrzymaniu moczu może stanowić duże obciążenie dla domowego budżetu. Refundacja na NFZ obejmuje także produkty TENA, więc przy wyborze środków higienicznych na nietrzymanie moczu zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich jakość, nie na cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here