Nasiona chia czyli potocznie mówią szałwia hiszpańska mają bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Są bogactwem wielu witamin i składników odżywczych. Świetnie działają na metabolizm i pomagają spalać tkankę tłuszczową, nic więc dziwnego, że mają tak wielu zwolenników. Cieszą się rosnącą popularnością zarówno a stanach jak i w europie. Bez wątpienia są bardzo zdrowym produktem. Zawierają takie składniki jak kwasy omega 3, dużą ilość błonnika, witaminy z grupy B, potas, cynk, fosfor, żelazo czy magnez, a także sporo antyoksydantów. W dodatku są mało kaloryczne gdyż jedna łyżka stołowa tych nasion to tylko 70 kcal.

Jakie właściwości mają nasiona chia :

  • Działają skutecznie i powstrzymuje starzenie się skóry. Dzięki bogactwu antyoksydantów i przeciwutleniaczy chia przyspieszają procesy regeneracji skóry i zapobiega jej starzeniu.

  • Nie zawierają zbyt wielu węglowodanów więc możesz je spożywać także wieczorem

  • Zawierają czysty błonnik, który wspomaga układ trawienny dzięki czemu zapobiegają zaparciom

  • Zawierają także dużo biała, stanowią świetną przekąskę bogatą w składniki odżywcze. Podjadając je skutecznie minimalizujesz uczucie łaknienia.

  • Podkręcają metabolizm, który zaczyna pracować szybciej i efektywniej w momencie gdy do diety zostają włączone nasiona chia. A podkręcony metabolizm równa się lepszemu spalaniu tłuszczu. Krótko mówiąc wspomagają odchudzanie

  • To bogactwo zdrowych kwasów tłuszczowych omega 3, mają one korzystny wpływ na cholesterol tzn obniżają poziom złego cholesterolu, dbając przy tym o nasze serce, minimalizując ryzyko zawału

  • Wspomagają w walce z cukrzycą, dieta bogata w błonnik, którego nasiona chia zawierają bardzo dużo potrafi zatrzymać powstawanie cukrzycy typu II i obniżyć ryzyko otyłości brzusznej.

  • Pomaga dbać o zęby, tak dobrze czytasz, nasiona te są bogate w wapń, fosfor i witaminę A to wszystko razem wpływa na stan zębów, które stają się mocne, znajdujący się w nich cynk ma działanie antybakteryjne i korzystnie wpływa na płytkę nazębną, takie małe nasiona a tyle w nich dobroci

  • Duet występujących tu kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 poprawia pracę mózgu, nastrój i koncentrację, mało tego hamują wzrost komórek nowotworowych, zwłaszcza w przypadku raka szyjki macicy i raka sutka

  • Kolejna kwestia to fakt, że wzmacniają one kości, a to dzięki fosforowi, wapniowi oraz magnezowi

Nasiona chia mają ogromny wpływ na cały organizm, wspierają go na różnych polach. Dodają siły do działania, mają właściwości wzmacniające, dające siłę, energię oraz poczucie nasycenia. Wykorzystaj ich potencjał w swojej diecie.

Zastosowanie nasion chia czyli jak je jeść.

Musisz wiedzieć, że szałwia hiszpańska nie ma zapachu ani smaku. Dlatego można je śmiało łączyć z wieloma produktami. Ważne jest aby pić dwa litry wody dziennie, wtedy nasiona mogą działać efektywnie.

Nasiona chia mogą być spożywane z dodatkiem, jogurtów, owoców, sosów, zup, kremów, warzyw, itp. Można zakupić je w postaci proszku i przygotowywać desery Masz wtedy podwójną korzyść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here