Peeling to popularny zabieg, który można przeprowadzić zarówno w domu przy użyciu łatwo dostępnych produktów, jak i w gabinecie dermatologa z zastosowaniem nowoczesnych specjalistycznych preparatów z najwyższej półki. Peeling mechaniczny to dość prosta sprawa. Jeżeli jednak nasza skóra potrzebuje peelingu chemicznego, lepiej powierzyć go specjalistom.

Peeling niejedno ma imię

W potocznym rozumieniu peeling to usunięcie martwego naskórka i oczyszczenie skóry z tego, co na niej zalega. W praktyce sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Mamy wiele typów peelingów zarówno jeśli chodzi o sposób działania, jak i głębokość. Skupmy się jednak na peelingach chemicznych.

W zależności od użytego preparatu możemy uzyskać różny efekt, jeśli chodzi o głębokość wnikania – mówi ekspert z Przychodni Specjalistycznej High-Med. – Wyróżniamy peeling powierzchniowy, który usuwa warstwę rogową i częściowo sięga naskórka, peeling śreniogłęboki, dotyczący w całości naskórka i częściowo warstwy brodawkowatej skóry właściwej, oraz najbardziej przenikliwy peeling głęboki. Niszczy on cały naskórek, a jego działanie sięga skóry głębokiej aż do środkowej warstwy jej części siateczkowatej.

Decydując się na peeling, mamy zatem sporo możliwości. Zastosowane preparaty powinny być dobierane pod kątem potrzeb i problemów naszej skóry, jej grubości, wrażliwości, wieku itd.

Jakie peelingi chemiczne mamy do dyspozycji?

Przychodnia High-Med oferuje wiele typów peelingów chemicznych, m.in.:

  • peeling mlekowy,
  • peeling migdałowy,
  • peeling salicylowy,
  • peeling glikolowy.

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm pierwszym typom.

Peeling mlekowy jest oparty na kwasie mlekowym. Substancja ta powstaje w naszym organizmie w trakcie procesów metabolicznych i odpowiada za utrzymanie odpowiedniego pH. Zastosowany na skórę wykazuje działanie nawilżające i złuszczające. Nie jest zbyt mocno penetrujący, ale za to skuteczny, a przy tym bezpieczny na tyle, że może być wykonywany w warunkach domowych. Jest wskazany przy rozszerzonych porach. Może być stosowany zarówno na cerę tłustą i trądzikową, jak i suchą.

Peeling migdałowy to drugi bardzo popularny zabieg. Powoli wnika w skórę i utrzymuje się jedynie w jej wierzchnich warstwach, dzięki czemu doskonale sprawdza się u osób z bardzo wrażliwą cerą. Przyspiesza przebudowę struktury skóry, rozjaśnia plamy, wspomaga leczenie trądziku przez normalizowanie pracy gruczołów łojowych i działanie bakteriobójcze wobec bakterii Propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za 80% przypadków trądziku u osób do 30. roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here