Niektóre kobiety zmagają się z uciążliwymi problemami natury intymnej. To powiększone wargi sromowe, które mogą przyczynić się nie tylko do poczucia dyskomfortu. Powodują również poczucie wstydu, przez który panie krępują się swojego ciała, a nawet odmawiają sobie jakiejkolwiek bliskości z mężczyznami. Jednak z taką uciążliwością można sobie poradzić. Pomoże w tym zabieg medycyny estetycznej, jakim jest labioplastyka.

Labioplastyka – najważniejsze informacje

Medycyna estetyczna gwarantuje szereg zabiegów, przywracających radość życia, a jednym z nich jest zabieg labioplastyki. Jest to plastyka warg sromowych, które są przerośnięte i powodują dyskomfort fizyczny i psychiczny. Kobiety cierpiące na tą uciążliwą dolegliwość często nie mogą uprawiać sportów, o noszeniu bardziej obcisłych ubrań nie wspominając. Krępują się także wspomnianej bliskości z mężczyznami, ponieważ wiedzą, że wygląd ich sfery intymnej znacznie odbiega od standardów. Labioplastykę wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej i przeprowadzają ją profesjonalni lekarze.

Kiedy wykonać labioplastykę?

Zabieg labioplastyki jest szczególnie konieczny, kiedy wargi sromowe:

  • Są zbyt duże, zdeformowane albo asymetryczne (na co wpływają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale również porody czy naturalny proces starzenia się intymnych okolic ciała)
  • Powodują dolegliwości fizyczne i negatywnie oddziałują na stan psychiczny pacjentki
  • Przyczyniają się do powstawania infekcji okolic intymnych.

Na czym polega zabieg labioplastyki?

Przeprowadzenie labioplastyki polega na zmniejszeniu warg sromowych przy zastosowaniu metody cięcia chirurgicznego albo przy użyciu lasera. Metoda laserowa jest znacznie mniej inwazyjna, ponieważ dzięki koagulacji tkanki lekarz minimalizuje utratę krwi. Obszar okolic intymnych znieczula się kremem znieczulającym oraz znieczuleniem nasiękowym, można też wykorzystać nawiew mroźnego powietrza.

Kiedy nie można wykonać labioplastyki?

Są pewne sytuacje, kiedy zabieg labioplastyki jest niewskazany. Dotyczy to pacjentek, które:

  • Mają miesiączkę, wówczas należy przełożyć termin zabiegu
  • Są w ciąży
  • Karmią piersią
  • Cierpią na zakażenia albo infekcje okolic intymnych
  • Mają zaburzenia krzepliwości krwi
  • Pojawia się u nich niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych.

Efekt zabiegu labioplastyki

Po zabiegu labioplastyki pacjentka może odczuwać ból adekwatny do bólu występującego przy gojeniu się rany pooperacyjnej. Pojawia sie również opuchlizna, a przez okres od 4 do 6 tygodni należy powstrzymać się przed współżyciem. Po upływie okresu rekonwalescencji kobieta będzie zadowolona ze zmiany wyglądu i wielkości warg sromowych, a jednocześnie wzrośnie komfort jej codziennego życia – komentuje nasz ekspert z Kliniki Chęciński w Warszawie. Labioplastyka ma również niewątpliwy wpływ na poprawę życia seksualnego, szczególnie, kiedy przed zabiegiem partnerka nie dopuszczała do częstych zbliżeń intymnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here