Podstawą podczas wykonywania perfekcyjnego makijażu jest podkład. Pomaga on wyrównać koloryt skóry, a także zakrywa wszelkiego rodzaju niedoskonałości pojawiające się na cerze. Musi jednak być właściwie dobrany do karnacji, aby nie doszło do odcięcia twarzy od szyi. Taki efekt jest jak najbardziej niepożądany.

Nakładanie podkładu

Podkład można nałożyć na twarz palcami, specjalną gąbeczką lub pędzlem. Sposób nakładania nie ma tak dużego znaczenia jak sam dobór podkładu. Istotne jest, aby został on właściwie dobrany do typu cery, a także jej karnacji. Ważne, aby ładnie ujednolicił kolor skóry i zakrył wszelkie niedoskonałości. Nie powinien także tworzyć efektu maski. Jeżeli masz jakikolwiek problem z doborem podkładu, warto skorzystać z konsultacji w drogeriach. Pracujące tam panie na pewno doradzą, jaki rodzaj kosmetyku będzie najlepszy. Można zdecydować się na podkłady kryjące, matujące czy rozświetlające.

Nie przesadzaj z ilością podkładu

Pamiętaj, że podczas wykonywania makijażu liczy się przede wszystkim umiar i zachowanie naturalnego wyglądu. Stosując zbyt dużą ilość podkładu możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Przede wszystkim, po kilku godzinach podkład zacznie rolować się na cerze, co nie będzie zbyt dobrze wyglądało. Trudno taki „efekt” naprawić. Nakładaj mniej podkładu, aby w ciągu dnia móc poprawić makijaż. Jest to złota zasada, która pozwoli na zachowanie idealnego wyglądu przez cały dzień, bez najmniejszych problemów.

Stosowanie podkładu latem

Lato to ciężki czas na wykonywanie perfekcyjnego makijażu. Jeżeli Twoja cera jest opalona, w ogóle podkład do twarzy może zniknąć z kosmetyczki na kilka miesięcy. Możesz jednak wybierać zastępcze kosmetyki o lekkiej formule, które dostępne są na pl.Oriflame.com. Są to różnego rodzaju lekkie podkłady oraz kremy koloryzujące, które pozwolą wyrównać koloryt skóry, ale nie obciążają jej tak bardzo. Zachowanie naturalnego wyglądu w takich warunkach będzie jak najbardziej możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here