Wycieraczkę przed drzwiami wejściowymi możemy zobaczyć na progu niemal każdego domu i mieszkania. Widzimy je także u progu znacznej większości budynków. Jesteśmy do nich przyzwyczajeni i szybciej nasza uwagę zwróci brak wycieraczki niż jej obecność. Od dziecka uczono nas, że przed wejściem do pomieszczenia należy oczyścić buty. I słusznie. Jednak rola maty wejściowej nie ogranicza się wyłącznie do jednego. Czemu jeszcze mogą służyć maty wejściowe?

Dobre pierwsze wrażenie

O tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie, przekonał się już chyba każdy. Podczas spotkania biznesowego oceniamy wygląd naszego rozmówcy i jego prezencję. Dzieje się to mimowolnie. Tak wymyśliła to natura. Jednak pierwsze wrażenie zaczynamy kształtować znacznie wcześniej, jeszcze zanim dojdzie do spotkania z potencjalnym Klientem lub Kontrahentem. Pierwsze wrażenie zaczyna się od wejścia. W znaczeniu dosłownym.

Wyobraźmy sobie, że jadąc na spotkanie brniemy w strugach gęstego deszczu. Nie zawsze mamy do dyspozycji podziemny parking zarówno w punkcie A jak i w punkcie B. Niekiedy musimy pokonać również mokre chodniki i ominąć lub przekroczyć kilka pokaźnych kałuż. Gdy wchodząc do budynku napotykamy mokrą, śliską posadzkę bez maty wejściowej lub matę podłogową nasiąkniętą wodą i równie ubrudzoną, jak chodniki na zewnątrz, nie budzi to w nas pozytywnych wrażeń estetycznych, prawda?

Prowadząc firmę, posiadając własne biuro, pierwsze wrażenie na odwiedzających nas gościach robimy już od progu. Zadbanie o dobrej jakości maty wejściowe, które niezależnie od warunków pogodowych są estetyczne i czyste, znacznie bardziej zachęca naszych gości do wejścia i podświadomie buduje w nich nasz pozytywny wizerunek.

Jakość materiału ma wpływ na jego chłonność

Poza faktem, że mata wejściowa jest niezbędna, liczy się również materiał, z jakiego została wykonana. Wybierając niskiej jakości maty wejściowe zwiększamy ryzyko, że nie będą one chłonęły brudu i wilgoci tak, jak byśmy tego oczekiwali. Cienkie maty szybko przemakają i zamiast chronić podłogę, nasiąkają wodą i stanowią dodatkowe kałuże, tylko tym razem wewnątrz, a nie na zewnątrz. A nie taka jest przecież ich rola. Ponadto, maty podłogowe niskiej jakości wymagają znacznie częstszej wymiany, co podnosi ponoszone koszty.

Kreatywność od początku do końca

W biznesie liczy się wiele czynników. Terminowość, wysoka jakość świadczonych usług lub dostarczanych produktów, komunikatywność, dokładność. Ale liczy się również kreatywność. Tę z kolei warto podkreślać już od samego początku. Nie tylko poprzez oryginalnie wykonaną stronę WWW lub ciekawie zaprojektowane wizytówki. Biuro jest także elementem naszego wizerunku. Każdy detal, element wystroju, można wykorzystać do udowodnienia, że kreatywność to dla Twojej firmy nic skomplikowanego. Powitaj swoich potencjalnych Klientów oryginalnie, wybierając maty wejściowe w indywidualnie zaprojektowanych kształtach oraz kolorach. Maty podłogowe na zamówienie wyróżnią Twoją firmę od progu, a umieszczone na nich logo podkreśli autora pomysłu. To jeden z wielu, ale jednocześnie doskonały sposób na wyróżnienie się pośród konkurencji i zapisanie w pamięci Kontrahenta lub Klienta oraz zbudowanie pozytywnego wizerunku Twojej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here