http://www.chreduta.pl/jak-powinna-wygladac-prawidlowa-pielegnacja-zebow/

Kupując szczoteczkę elektryczną bardzo często dodatkowo do niej otrzymujemy zestaw główek wymiennych. Zależnie od wybranego rodzaju szczoteczki, dołączone mogą być wyłącznie klasyczne główki albo klasyczne i dodatkowo specjalistyczne główki. Producenci w ten sposób chcą pokazać konsumentowi, jaka jest różnica w użytkowaniu i właściwościach poszczególnych główek.

Podstawowe końcówki do szczoteczek do mycia zębów

Każda z główek myjących posiada inną funkcję i dopasowana jest do innego modelu szczoteczki elektrycznej. Wiele producentów tworzy swoje autorskie końcówki. Chcą się wyróżnić w ten sposób, na tle konkurencji. Skuteczność główek myjących potwierdzona jest przez przeprowadzone badania i testy przez producentów.

Najpopularniejszą główką do szczoteczki elektrycznej jest końcówka klasyczna. Zazwyczaj to ona znajduje się w zestawie wraz ze rękojeścią. Jej zadaniem jest usunięcie z powierzchni zębów płytki nazębnej i osadu oraz pozostawienie szkliwa czystego. Wykonana jest ze średnio miękkiego włosia.

Kolejną popularną końcówką jest końcówka wybielająca. Jej działanie opiera się na polerowaniu szkliwa i nadawaniu mu dodatkowego połysku. Zawarte w niej włosie jest dużo twardsze.

Końcówki do szczoteczek elektrycznych

Główka ortodontyczna, posiada specjalnie zaprojektowane włosie o idealnym stopniu grubości. Na środku jest wolna przestrzeń, umożliwiająca bezproblemowe wyczyszczenie zamka aparatu. Jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Główka dla zębów wrażliwych, z tendencją do krwawienia dziąseł (sensitive), przeznaczona dla osób z nadwrażliwością dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Posiada specjalne miękkie i delikatne włosie, a dodatkowo w połączeniu z delikatnym programem mycia zębów pozwala na bezbolesną pielęgnację.

Końcówki dla dzieci, stworzone z miękkiego włosia, które ma zadanie delikatnie myć małe ząbki oraz dziąsła. Te główki są dużo mniejsze, dzięki tak zaprojektowanej końcówce dziecko dotrze we wszystkie miejsca znajdujące się w jamie ustnej, nawet te najtrudniej dostępne.

Przeczytaj też: Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja zębów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here