Która końcówka do szczoteczki elektrycznej jest najlepsza?

Kupując szczoteczkę elektryczną bardzo często dodatkowo do niej otrzymujemy zestaw główek wymiennych. Zależnie od wybranego rodzaju szczoteczki, dołączone mogą być wyłącznie klasyczne główki albo klasyczne i dodatkowo specjalistyczne główki. Producenci w ten sposób chcą pokazać konsumentowi, jaka jest różnica w użytkowaniu i właściwościach poszczególnych główek.

Podstawowe końcówki do szczoteczek do mycia zębów

Każda z główek myjących posiada inną funkcję i dopasowana jest do innego modelu szczoteczki elektrycznej. Wiele producentów tworzy swoje autorskie końcówki. Chcą się wyróżnić w ten sposób, na tle konkurencji. Skuteczność główek myjących potwierdzona jest przez przeprowadzone badania i testy przez producentów.

Najpopularniejszą główką do szczoteczki elektrycznej jest końcówka klasyczna. Zazwyczaj to ona znajduje się w zestawie wraz ze rękojeścią. Jej zadaniem jest usunięcie z powierzchni zębów płytki nazębnej i osadu oraz pozostawienie szkliwa czystego. Wykonana jest ze średnio miękkiego włosia.

Kolejną popularną końcówką jest końcówka wybielająca. Jej działanie opiera się na polerowaniu szkliwa i nadawaniu mu dodatkowego połysku. Zawarte w niej włosie jest dużo twardsze.

http://www.chreduta.pl/jak-powinna-wygladac-prawidlowa-pielegnacja-zebow/

 

Główka ortodontyczna, posiada specjalnie zaprojektowane włosie o idealnym stopniu grubości. Na środku jest wolna przestrzeń, umożliwiająca bezproblemowe wyczyszczenie zamka aparatu. Jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Główka dla zębów wrażliwych, z tendencją do krwawienia dziąseł (sensitive), przeznaczona dla osób z nadwrażliwością dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Posiada specjalne miękkie i delikatne włosie, a dodatkowo w połączeniu z delikatnym programem mycia zębów pozwala na bezbolesną pielęgnację.

Końcówki dla dzieci, stworzone z miękkiego włosia, które ma zadanie delikatnie myć małe ząbki oraz dziąsła. Te główki są dużo mniejsze, dzięki tak zaprojektowanej końcówce dziecko dotrze we wszystkie miejsca znajdujące się w jamie ustnej, nawet te najtrudniej dostępne.

Przeczytaj też: Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja zębów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here