Jesień – pełna różnorodnych barw i ciepłych promieni słońca, to długo wyczekiwana pora roku, z której warto czerpać garściami. Otaczanie się jesiennymi darami natury pozytywnie wpływa na samopoczucie i pomaga przetrwać nawet szarą pluchę za oknem. Dobrze jest więc postawić na dekoracje domu zrobione z kolorowych liści, kasztanów czy dyni. To rozwiązanie, dzięki któremu uda się zatrzymać polską, złotą jesień na dłużej, nawet, jeśli za oknem pada deszcz, jest zimno i nieprzyjemnie wieje. W tym celu warto wykorzystać okno, które stanie się wyjątkową, jesienną ekspozycją. Szczególnie parapet w sypialni jest dobrym miejscem do tego, aby stworzyć na nim jesienną aranżację, która jeszcze bardziej ociepli atmosferę i podkreśli przytulny charakter wnętrza.

Aranżacja okna w sypialni – gra światłem

Odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji w każdym wnętrzu. Ciepła barwa światła doskonale sprawdzi się jesienią, zwłaszcza, gdy pogoda bardziej przypomina listopadową zawieruchę, niż polską, złotą jesień. Świeczki, latarenki, lampiony i girlandy świetnie sprawdzą się jako dekoracje jesienne na okna w sypialni:

  1. latarenki – to niezwykle stylowy element wystroju, który warto wykorzystać jesienią. Kilka mniejszych lub jedną większą latarenkę wystarczy postawić na parapecie, a do jej wnętrza włożyć dużą świecę, najlepiej w jesiennych kolorach. Dla podkreślenia charakteru wystroju można pokusić się o wybór złoconej latarenki. Ten wyjątkowy kolor nie tylko pięknie odbija światło świec, ale też pasuje do jesiennego klimatu;
  2. świeczniki – jest to podstawowy element wystroju niemal w każdym domu. Warto zadbać o to, by świeczniki miały jak najbardziej jesienny charakter. Można więc wykonać je samodzielnie, ale też kupić gotowe. Decydując się na opcję hand made, warto zrealizować niekonwencjonalne pomysły. Jednym z nich jest zrobienie świecznika z kieliszka do wina, który wystarczy wypełnić do połowy kuleczkami jarzębiny i postawić na nich zapachowy tealight;
  3. cotton ball lights – to niezwykle popularne łańcuchy świetlne zrobione z bawełnianych kulek. W formie girlandy pięknie prezentują się na okiennym parapecie w sypialni, ale mogą też być zawieszone na karniszu lub okalać całe okno. Do stworzenia jesiennej dekoracji warto wybrać kulki w odcieniach brązu, beżu i koloru żółtego. Warto przy tym wiedzieć, że na sklepowych półkach nie brakuje różnego rodzaju świetlnych kul na łańcuchu, które wcale nie muszą być bawełniane. Dobrą alternatywą dla cotton ball lights są bowiem papierowe oraz plastikowe lampiony.

Dekoracja okna w sypialni – dary jesieni na parapecie

Jesień obfituje w wyjątkowe skarby, którymi są dary natury. Dynie, kolorowe liście, kasztany, żołędzie i jarzębina to symbole okresu pomiędzy latem a zimą. Warto skorzystać z okazji i zrobić z nich oryginalną, jesienną aranżację okna w sypialni:

  1. dynie – to charakterystyczne warzywo nie musi ozdabiać domu wyłącznie podczas Halloween. Ozdobne, miniaturowe dynie mogą stać na okiennym parapecie przez całą jesień – solo albo w parze ze świecami. Można tez pójść o krok dalej i własnoręcznie wykonać złotą dynię w stylu glamour. To niebanalne rozwiązanie jest przy okazji bardzo proste w realizacji. Wystarczy spryskać dynię złotym lakierem w sprayu i wyjątkowa dekoracja okienna jest gotowa;
  2. kompozycje z liści, kasztanów i żołędzi – układając je wszystkie na złotej lub drewnianej, ozdobnej tacy, powstanie oryginalna dekoracja okna w sypialni. Aby urozmaicić kompozycję i dodać jej bardziej sypialnianego charakteru, warto dodatkowo ustawić na tacy jedną dużą święcę lub dwie albo trzy mniejsze. Będą się pięknie prezentować wśród rozrzuconych liści, kasztanów i żołędzi. Chcą uzyskać bardziej minimalistyczny efekt, można wybrać subtelne tealighty;
  3. bukiety – są najczęstszą formą dekoracji w domu. Jesienią warto postawić na słoneczniki, dalie, margerytki i róże. Bukiet można urozmaicić dokładając do niego kilka kiści jarzębiny, gałązkę z żołędziami lub suchymi, barwnymi liśćmi. Ciekawa alternatywą dla żywych kwiatów w bukiecie są suche gałązki, które można przyozdobić lampkami typu cotton ball lights lub kolorowymi liśćmi.

Dekoracje jesienne na okna – wrzosy w roli głównej

Oprócz bukietów w wazonach, na jesiennym parapecie warto ustawić również kwiaty doniczkowe. jesienią najpopularniejsze są wrzosy, które pięknie się prezentują, a przy tym nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy podlewać je raz na kilka dni, pilnując, aby podłoże nie było zbyt wilgotne. Co więcej, wrzosy doskonale radzą sobie w niskich temperaturach, dlatego okienny parapet jest dla nich idealnym miejscem ekspozycji nawet, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, a okno lekko uchylone. Dzięki temu, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić wrzosy na zewnętrznym parapecie.

Wybierając wrzosy do sypialni, można pokusić się o dopasowanie ich kolorystyki do całego wnętrza. Te jesienne kwiaty doniczkowe są bowiem dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Do najpopularniejszych należą różowe, fioletowe, czerwone oraz białe. Ciekawym rozwiązaniem jest wymieszanie kilku barw. W ten sposób, w większej donicy można stworzyć ciekawie wyglądającą kompozycję z wrzosów w stylu ombre.

Jeśli parapet jest niewielki, wystarczą 3 małe wrzosy lub jeden duży. Warto dobrać do nich ozdobne doniczki. jesienią pięknie będą się prezentować osłonki w kolorze złotym – lśniące w styli glamour lub imitujące stare złoto. Wybór zależy od klimatu, jaki chce się osiągnąć w sypialni oraz rodzaju całej aranżacji. Warto mieć przy tym świadomość, że w tym sezonie, we wnętrzach króluje styl urban jungle, którego jednym z wyznaczników jest kolor złoty.  

Więcej jesiennych dekoracji – przytulniej, cieplej, milej

Przytulne, jesienne aranżacje okna w sypialni wymagają użycia co najmniej kilku dekoracji, dlatego nie warto się ograniczać. Jeśli parapet jest wystarczająco duży, z powodzeniem można ustawić na nim zarówno latarenki, jak i mniejsze świeczniki, a całość uzupełnić girlandą cotton ball lights. Pomiędzy nimi mogą leżeć „przypadkowo” położone kasztany, kiście jarzębiny i suche, wielobarwne liście.

Można też zdecydować się na stworzenie i wyeksponowanie jednego, głównego punktu aranżacji, np. ozdobnej tacy z jesienną kompozycją, a dookoła niej ułożyć drobniejsze elementy. Natomiast górną część okna ozdobić cotton ball lights.

W poszukiwani więcej inspirujących pomysłów na aranżację okna w sypialni warto odwiedzić stronę: http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-sypialnie/aranzacje-okien-w-sypialni,pr188.html. Dzięki bogatej galerii zdjęć, można obejrzeć wiele różnorodnych pomysłów na stworzenie wyjątkowych dekoracji.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here