Masz ochotę przeżyć niesamowite przygody w niezwykłym zakątku świata? Wybierz się w podróż do Peru i Boliwii! Kraje te zaskoczą Cię różnorodnością i malowniczością krajobrazu i gościnnością mieszkańców. Przede wszystkim jednak będziesz miał możliwość odkryć niezwykły świat kultur prekolumbijskich i zagłębić się w starożytną historię Inków i Majów. Przeczytaj, dlaczego warto odwiedzić właśnie te dwa kraje oraz poznaj praktyczne porady, dzięki którym dowiesz się, jak zorganizować wyjazd.

Wycieczka do Peru. Kiedy warto pojechać do Peru?

Peru to miejsce chętnie odwiedzane przez podróżników z całego świata. To kolebka jednej z najstarszych cywilizacji – Inków i miejsce słynące z zapierających dech w piersiach krajobrazów. Podczas wycieczki będziemy mieć możliwość zobaczenia malowniczych szczytów Andów, pustynnych wybrzeży, jak i dzikiej przyrody dżungli. Punktem obowiązkowym podczas każdego wyjazdu do Peru jest Cusco – miasto pełne inkaskich świątyń i kolonialnych katedr. Wart uwagi jest również kanion Colca (jeden z najgłębszych kanionów świata), stolica państwa – Lima i jezioro Titicaca.

Zastanawiasz się, kiedy jechać do Peru? Idealny okres to wrzesień-październik i maj-czerwiec.

Wycieczka do Boliwii

Boliwia to kraj wysoko położony i trudno dostępny. W przeciwieństwie do Peru nie posiada dostępu do morza, za to może nas zachwycić szczytami Andów. Boliwia to kraj, gdzie największy odsetek populacji stanowi rdzenna ludność indiańska. Znajdziemy tu również wspaniałe pozostałości po kulturach prekolumbijskich. Około 100 km od Cusco, w Boliwii, położone jest Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków. Warto odwiedzić również La Paz – miasto położone na zboczach kanionu. Duże wrażenie może zrobić andyjski szczyt Huayna Potosí. Dla miłośników mocnych wrażeń atrakcją z pewnością będzie przejażdżka (samochodem lub rowerem) słynną Drogą Śmierci w regionie Yungas.

Boliwia to również liczne malownicze miasteczka i kolonialne wioski. Wycieczka do Peru i Boliwii z pewnością będzie przeżyciem, które zapamiętamy na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here