W każdej kobiecej szafie nie może zabraknąć uniwersalnych akcesoriów, które uzupełnią stylizację. Te dodatki to torebki, które niezbędne są podczas wielkich wyjść, do pracy, czy podczas podróży. Dostępnych jest wiele rodzajów tych akcesoriów, które odpowiednie są na różne okazje. Które torebki nigdy nie wyjdą z mody i dlaczego warto je mieć?

Jak wybrać odpowiednią torebkę?

Wybór idealnej torebki nie jest wcale prosty, a to przez dużą dostępność różnych modeli, co widoczne jest na https://allani.pl/wyszukaj/torebki. Znajdziemy tam duże torebki typu shopper bag, kuferki, worki, listonoszki, kopertówki i wiele innych. Podczas wybierania idealnej torebki warto wiedzieć, jak dobrać ją do sylwetki. Osoby szczupłe mogą zdecydować się na bardzo małe lub bardzo duże torebki. Dzięki niewielkim akcesoriom drobna figura nie będzie rzucała się w oczy, natomiast wielkie dodatki podkreślą filigranowe kształty. Kobiety o przeciętnej budowie ciała powinny wybrać torebki średnie lub duże, natomiast panie o krągłej sylwetce lepiej, żeby zdecydowały się na długie lub duże torebki, które optycznie je wysmuklą.

Kopertówki

Kopertówki, znane też jako „clutch”, to najpopularniejsze torebki na świecie. Są one świetnym uzupełnieniem eleganckich stylizacji, takich jak sukienki wieczorowe, wizytowe, koktajlowe, czy kombinezony. Torebki te charakteryzują się małymi wymiarami, są one niewiele większe od portfeli. Zmieszczą się w nich jedynie najbardziej potrzebne rzeczy, jak telefon, klucze i gotówka. Chociaż kopertówki zazwyczaj noszone są w dłoni, można spotkać się z modelami na cienkim, ozdobnym łańcuszku, które można zawiesić na ramieniu.

Listonoszki

Listonoszki to popularne torebki do pracy. Są większe niż kopertówki i zmieszczą więcej rzeczy, chociaż niekoniecznie te w formacie A4. Listonoszki to typowo miejskie torebki, które świetnie komponują się ze stylizacjami business casual, casual i sportowymi. Wyglądem przypominają niewielki prostokąt lub są one półokrągłe. Można je nosić na ramieniu lub przewiesić przez szyję. Listonoszki zaliczane są do najbardziej uniwersalnych akcesoriów, ponieważ pasują na wiele okazji i mogą je nosić właściwie kobiety o każdej figurze.

Shopperki

Shopperki, nazywane również „shopper bag” lub „tote”, to torebki, które charakteryzują się dużymi wymiarami. Świetnie sprawdzają się podczas zakupów, podróży, czy w pracy. Można zmieścić w nich wiele rzeczy, dlatego chętnie sięgają po nie młode mamy. Shopperki dostępne są w różnych wersjach, zarówno tych bardziej eleganckich (są wykonane z naturalnej lub ekologicznej skóry), jak i casualowych (modele płócienne lub z tworzyw sztucznych). Różnorodna może być także ich kolorystyka. Torebki mogą być jednolite lub ozdobione popularnymi motywami, na przykład w kwiaty.

Kuferek

Kuferek to rodzaj torebki, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jest on pakowny, ale i elegancki. Jeżeli chodzi o rozmiar, większość kuferków jest po prostu średnich. Można je nosić na przedramieniu lub w dłoni, chociaż coraz częściej można spotkać również modele z dołączonymi paskami na ramię. Kuferki to jedne z najbardziej uniwersalnych torebek, ponieważ łączą w sobie elegancję, ale i wygodę, dlatego warto je mieć w swojej garderobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here