Każda kobieta ma swoje ulubione części garderoby, które są dla niej niezawodne i którymi może się posiłkować w wielu sytuacjach. Uniwersalność to bodaj największy atut przy lokowaniu sympatii do określonych części ubrań. Nic dziwnego, że olbrzymią sympatię wśród pań w różnym wieku zdobywają botki skórzane. Klasyczne obuwie, które sprawdzi się niemal do każdej kreacji i o każdej porze roku.

Na każdą okazję

Za co najbardziej kobiety kochają botki skórzane? To przede wszystkim uniwersalność i elastyczność. Chodzi o to, że tego typu obuwie nie jest wybredne i nie wymusza dopasowania do siebie określonego typu kreacji. Botki skórzane złączą się niemal z każdym stylem, kolorem i dopasują do każdej okazji, bez względu na to, czy będzie to romantyczna kolacja, spotkanie biznesowe czy zwykłe wyjście na zakupy lub do kina.

Znajdą swoje zastosowanie zarówno w kreacjach casualowych i stylizacjach ulicznych, jak np. złączenie ich z legginsami czy typowymi rurkami, jak również w bardziej eleganckich wariantach ubrania, np. w sytuacjach biznesowych. Idealnie spasują się z koszulami, wąskimi spódnicami, garniturami i wytwornymi żakietami.

Czy materiał ma znaczenie?

Oczywiście, materiał to jedna z najważniejszych, o, ile nie najważniejsza cecha obuwia, na którą należy zwrócić uwagę przy jego wyborze. Zdecydowanie botki skórzane prezentują się lepiej, jak ich alternatywy wykonane z tzw. skóry ekologicznej.

Po pierwsze, skóra to znak prestiżu, gustu i elegancji. W przeciwieństwie do butów wykonanych ze skóry sztucznej, świadczy o klasie i estetycznym wyrafinowaniu. Po drugie, skóra to materiał, który dopasowuje się do stopy, dzięki czemu obuwie lepiej na niej leży i ładniej wygląda. Trzecim aspektem, który wpływa na przewagę skóry nad jej ekologicznymi zastępnikami, jest higieniczność. Obuwie skórzane pozwala stopie oddychać, zapobiegając jednocześnie nadmiernej jej potliwości i wydzielaniu przykrego zapachu. Stopa w obuwiu skórzanym jest również o wiele mniej narażona na odparzenia i podrażnienia.

Jak pielęgnować botki ze skóry?

Jeżeli chcemy długo cieszyć się naszymi ulubionymi botkami, należy o nie właściwie zadbać. Skóra to materiał higieniczny, który umożliwia stopie oddychanie, ale musi być odpowiednio pielęgnowany, by zachował świeżość i nie stracił swoich właściwości.

Skóra nie lubi przemoczenia. Unikaj zatem wchodzenia w kałuże, a jeśli nie ma takiej potrzeby, nie poruszaj się podczas ulewnego deszczu. Skóra lubi przewiew. Nie powinno się codziennie nosić tych samych butów. Buty powinny odpoczywać. Przechowując botki w domu, kiedy akurat nie zamierzamy ich założyć, warto włożyć do środka zmięty papier, tak, by but się nie odkształcał i nie tracił swojego wyglądu. Wszelkie plamy, np. z soli w zimie, należy dokładnie zmyć przy użyciu wody i niewielkiej ilości detergentu. Następnie, obuwie należy wypastować. Wybierajmy pasty, które powstały z olejów i innych składników naturalnych. Stanowią one bowiem naturalny impregnat, który zabezpiecza obuwie przed słońcem czy kurzem.

Botki skórzane znajdziesz na noevision.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here