Sweterek

Swetry to jedna z tych części garderoby, bez których żadna kobieta się nie obejdzie. Idealnie sprawdzają się podczas chłodnych dni, kiedy zapewniają odpowiednie ogrzewanie górnej połowy ciała. Jednak nie tylko wtedy po nie sięgamy – czasem wybieramy je nawet, gdy nie jest bardzo zimno. Wszystko zależy bowiem od stylizacji i tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Ciepły sweter na chłodne dni

Bez wątpienia najczęstsze zastosowanie swetra to noszenie go wtedy, gdy wokół nas trwa zima i chcemy zapewnić sobie ciepło. Swetry to nic innego jak odzienie jesienne, zimowe i wczesnowiosenne – a w wielu przypadkach też letnie, kiedy chcemy zapewnić sobie ocieplenie ciała podczas zimniejszego, deszczowego dnia czy wieczoru. Oczywiście w zależności od tego, jaka dokładnie panuje pogoda, będziemy decydować się na cieńsze lub grubsze swetry.

Najcieplejsze swetry zostawiamy sobie oczywiście na najzimniejsze dni. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku ubrania z solidnej wełny, która nie zawsze musi być gruba – wystarczy, że jest odpowiednio przygotowana, by nawet przy stosunkowo cienkim materiale zapewniała dobre ogrzewanie. Co ważne, najcieplejsze swetry idealnie sprawdzają się jako dodatek zakładany na cieńszą bluzkę czy sukienkę. Dobrze sprawdzają się również ze spodniami, zwłaszcza z dżinsami, z którymi tworzą casualowe, luźne połączenia.

Elegancki dłuższy kardigan

Kolejnym ciekawym pomysłem na stylizację jest długi kardigan, który nieco przypomina płaszczyk. Świetnie sprawdzi się podczas każdej pogody, służąc za główne źródło ciepła. Jest chętnie wybierany szczególnie do spodni typu rurki i jako uzupełnienie dopasowanych do ciała cienkich topów i bluzek. Jego długość sprawia, że zwłaszcza podczas chłodnych letnich dni lub wczesną jesienią i późną wiosną sprawdza się jako alternatywa dla klasycznego płaszcza.

Wiele dłuższych kardiganów posiada także kaptur, który dodatkowo pomaga w utrzymaniu optymalnego ciepła.

Ażurowy sweterk – mnogość stylizacji, która nigdy ci się nie znudzi

Kolejnym pomysłem może być sweter ażurowy. Jest to wyjątkowa część odzienia, która może być wybrana dosłownie do każdej spódnicy lub spodni. To połączenie ciepłego materiału i lekkiego kroju, który zapewnia przewiew i wyjątkowy wygląd. Dzięki prześwitom strój wydaje się delikatny i doskonale sprawdza się nawet podczas stosunkowo ciepłych dni. Jednocześnie jest bardzo eleganckim i unikalnym dodatkiem, który może pięknie uzupełnić między innymi spódnicę – zarówno cieplejszą, jak i delikatną.

Ciekawym pomysłem jest też wybór ażurowego sweterka w pastelowej barwie do spodni. Dzięki delikatnemu kolorowi wygląda jeszcze lżej i na pewno utworzy ciekawe połączenie zarówno z kontrastowymi, ciemnymi spodniami, jak też wyjątkowo delikatne z białymi. A jaka stylizację ty preferujesz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here