Choć może się wydawać, że co sezon zmieniające się trendy dotyczą wyłącznie odzieży wierzchniej to prawda jest nieco inna. Okazuje się bowiem, że moda dotyczy także bielizny, która jest bardzo ważną częścią kobiecej garderoby. Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie również dla samej siebie. W przeciwieństwie do minionej epoki bielizna poza funkcjami praktycznymi odgrywa także rolę estetyczną. Dzisiejszy wizerunek bielizny różni się znacznie od tego sprzed lat i świetnym przykładem na porównanie jest współczesna moda opiewająca w figi prestiżowe i ekskluzywne. Właśnie takie znajdziemy w bogatej ofercie renomowanej marki Ewa Bien – https://ewabien.com/pl/figi.html

A jak zmieniały się trendy modowe dotyczące bielizny na przestrzeni lat? Co ciekawe i poniekąd paradoksalne sięgają one czasów głębokiego średniowiecza – wówczas kobiety co prawda nie znały pojęcia bielizny, ale pod swymi okryciami wierzchnimi z dumą nosiły wygodne i ciepłe …. Kalesony. Aby jeszcze bardziej podkreślić ów absurd warto przywołać historię Cesarzowej Józefiny, której garderoba stanowiła oddzielną komnatę licząc przy tym kilkaset sukien i koszul, zaś na bieliznę składały się dwie pary majtek.

Wracając na rodzime tereny i zbliżając się nieco do współczesności należy odnotować istotną datę – 1949 rok, wówczas jedna z topowych tenisistek zaszokowała świat wychodząc na kort w krótkiej spódniczce odsłaniającej majtki obszyte koronką. Był to istny przełom od którego rozpoczęły się stylistyczne rewolucje w dziedzinie bielizny. Schyłek lat 50’ ubiegłego stulecia być może nie opiewał w historyczne wydarzenia, ale wtedy miał miejsce pierwszy publiczny pokaz bielizny. Zdarzenie to sprawiło, iż zyskała ona na randze. Od tego momentu styliści zaczęli odchodzić od wygody i kierować się w kwestie estetyczne. Trwa to po dziś dlatego śmiało możemy mówić o galopujących trendach w przypadku bielizny.

Współcześnie kobiety najczęściej wybierają figi, które łączą w sobie wygodę oraz estetykę. Dla przedstawicielek płci pięknej lubiących kusić swymi okrągłościami stworzono stringi, które trudno posądzić o wygodę, ale z pewnością można założyć, że idealnie odgrywają rolę płomienia rozpalającego mężczyzn. Dla kobiet aktywnych – uprawiających sport znakomitym rozwiązaniem są praktyczne i wygodne spodenki, które również posiadają walory wizerunkowe, bądź tangi stanowiące niejako kompromis pomiędzy stringami i figami.

Z szeroką ofertą wszystkich powyższych rodzajów w rozmaitych wzorach i materiałach można spotkać się w jednym z najbardziej cenionych i prestiżowych sklepów – Ewa Bien – https://ewabien.com/pl/. Marka charakteryzuje się profesjonalizmem, nowoczesnością i zatrudnia w swoich szeregach wysokiej klasy stylistów kreujących niepowtarzalne wzory. Najwyższa jakość wykonania, prestiż, luksus oraz ekskluzywność – to cechy przychodzące na myśl po zapoznaniu się z ofertą tej popularnej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here