Istnieją pory roku, w których natężenie pojawiających się owadów wzrasta. Szczególnie w cieplejsze dni, kiedy wieczorem odsłaniamy okno, wraz ze świeżym powietrzem wpadają przez nie także nieproszeni goście. Jak się ich pozbyć? Siedząc przy otwartym oknie w oświetlonym pomieszczeniu, szczególnie narażeni jesteśmy na wpadanie do niego komarów, much czy ciem. W takich przypadkach szczególną ochronę zapewnią moskitiery firmy Sobimex.

W ofercie znajdziemy kilka rodzajów moskitier i siatek przeciw owadom, wykonanych z najlepszych materiałów. Ich skuteczność ochroni każdy dom i pomoże w zwalczeniu uporczywego problemu z insektami.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane to najnowocześniejszy sposób radzenia sobie z owadami. Przeznaczone są zarówno do montażu we wnękach okiennych, jak i drzwiowych. System VERTICA, jaki oferuje Sobimex to  zwijane i rolowane produkty, łatwe i przyjemne w obsłudze. Wyposażone zostały w mechanizm sprężynowy, dzięki czemu sterowanie nimi jest uproszczone i wygodniejsze.

Poszczególne elementy produktu odznaczają się skutecznością i efektywnym zastosowaniem. Prowadnica, kasetka i listwa dolna zapewniają większą ochronę przed owadami, a specjalne uszczelki szczotkowe dają większą możliwość blokowania ich ataków. By odpowiednio dopasować się do pomieszczenia, moskitiery rolowane produkowane są w dowolnych kolorach, według palety RAL.

Moskitiery ramkowe

Ramkowe moskitiery to typ przeznaczony do stosowania jedynie na oknach. Sposób montażu i użytkowania odznacza się łatwością i komfortem. Co ważne, moskitiery te nie ingerują w budowę samego okna, ich montowanie odbywa się bezinwazyjnie. Są  zakładane na haczyki, przez co licują się z ramą okna, nie powodując jego uszkodzeń. Do ich głównych zalet zaliczyć możemy:

  • możliwość zamówienia moskitiery w wybranym przez siebie rozmiarze, uzależnionym od światła otworu ramy okna,
  • nie ograniczają dopływu i cyrkulacji powietrza,
  • nie zasłaniają okna, zapewniając przejrzystość,
  • nakładana na okno siatka zbudowana jest ze szklanych włókien,
  • dodatkowa warstwa winylu skuteczniej zatrzymuje owady,
  • dostępne są w kilku kolorach, w zależności od oczekiwań klienta (zgodnie z paletą RAL).

Moskitiery drzwiowe

Jak sama nazwa wskazuje, moskitiery drzwiowe przeznaczone są do stosowania przeciwko insektom wpadającym do pomieszczenia drzwiami – w tym przypadku okiennymi. Zabezpieczenie otworów drzwiowych jest równie ważne, co ochrona samych okien, dlatego Sobimex oferuje swoim klientom specjalnie wyprodukowane osłony przeciw owadom.

Moskitiery drzwiowe, inaczej zwane zawiasowymi, polecane są osobom, które lubią zabezpieczyć się na różne sposoby i czuć komfort braku oglądania niechcianych gości. Produkt składa się ze specjalnych skrzydeł drzwiowych, wykonanych z profili aluminiowych. Dzięki temu moskitiery te są solidne i trwałe, samonośne aluminiowe futryny dają gwarancję skuteczności. Na skrzydła drzwiowe, mocowane we wnęce drzwi okiennych, naciągnięta została specjalna siatka, chroniąca przed insektami o każdej porze.

Produkt ten jest nieco trudniejszy w montażu niż moskitiery ramkowe, jednak jego użytkowanie daje podobne efekty. Pamiętać należy, by montując zawiasy nośne do futryny drzwi okiennych nie uszkodzić ich. Łatwiej jest więc stosować ochronę samych okien, ze względu na jej bezinwazyjny charakter. Nie zawsze jednak to wystarczy. Osobom, pragnącym zapewnić sobie dodatkową  osłonę, polecany jest zakup także moskitier drzwiowych.

Moskitiery drzwiowe plisse

Dla ochrony dużych powierzchni przeszklonych najlepsze będzie natomiast  zastosowanie moskitiery drzwiowej plisse. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku osłaniania drzwi balkonowych. Moskitiera ta, chroniąc przed insektami, zapewnia jednocześnie właściwą cyrkulację powietrza, przez co jest bardzo wygodna w codziennym użyciu. Plissowana struktura produktu sprawia, że zajmuje on niewiele miejsca, a jego skuteczność jest duża. Siatkę moskitiery można bowiem rozsuwać i zsuwać, chowając ją w bocznym profilu.Możeliwe jest także łączenie kilku moskitier ze sobą, w celu zakrycia i ochrony większej powierzchni. Profil aluminiowy oraz siatka ze szklanego włókna, pokrytego winylem, z których skonstruowany został produkt zapewniają stabilność jego użytkowania.

Więcej informacji na temat produktów i oferty firmy znajdziemy na stronie Sobimex.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here