Lampy do hybryd

Producenci oferują nam mnóstwo rodzajów lamp do manicure hybrydowego – o innej mocy, rozmiarach, na żarówki UV oraz LED. Podpowiadamy, na które parametry zwrócić uwagę oraz czym się kierować przy doborze, dowiedz się zatem, jak dobrać najodpowiedniejszą lampę.

Najlepsza profesjonalna lampa LED do salonu

Manicure hybrydowy należy dziś do niejednokrotnie wykonywanych zabiegów na paznokciach. W swojej ofercie posiada go prawie każdy salon kosmetyczny. Mnóstwo fanek zadbanych dłoni wykonywa hybrydę również samodzielnie, we własnym zaciszu. W obu wypadkach konieczny jest zakup odpowiedniego sprzętu, czyli lampy do lakierów hybrydowych. Lampy do hybrydy, we współzależności od przeznaczenia, różnią się ceną, energią oraz kształtami. Sprzęt w salonie kosmetycznym to często decydujący argument przemawiający za odwiedzeniem drugi raz konkretnej placówki. Tutaj liczy się okres, komfort usługi oraz jej kondycja. Lampa do paznokci hybrydowych winna zatem mieć prawidłową moc, żeby w możliwie szybkim okresie zrobić hybrydę. Liczy się również wygoda dla kupującej oraz pewne użytkowanie lampy.

jaką lampę do hybryd wybrać

 

Lampa LED lub lampa UV do lakieru hybrydowego?

Wybierając lampę, musimy postawić sobie podstawowe pytanie: czy lampa ma być wykorzystywana profesjonalnie, czy wyłącznie parę razy w miesiącu? Moc lampy, która odróżnia się w wypadku lamp UV oraz LED, ma kluczowe znaczenie dla czasu utwardzania lakierów hybrydowych. Dla kolorów bazowych okres naświetlania może wynosić w wypadku lampy UV 36W chociażby 2 minuty, podczas jeśli lampa LED o odpowiedniej mocy potrzebuje na to tylko 20 sekund. Wydaje się to małą różnicą, jednak tu należy zwrócić uwagę na fakt, iż przy hybrydzie pokrywa się parę warstw lakieru. Gdy pomnożymy to przez małą ilość zabiegów manicure wykonywanych dziennie w salonie, ma to już kluczowe znaczenie dla wydajności oraz komfortu pracy – wyjaśnia ekspert. Lampy LED nie tylko pracują efektywniej. Atutem jest również ich siła. Lampa LED do hybrydy będzie działała przynajmniej parę lat bez przerwy. W wypadku żarówek UV konieczna jest ich regularna wymiana – średnio co 3 miesiące, gdy lampa jest wykorzystywana przez parę godzin dziennie. Przy sporadycznej eksploatacji wystarczy wymieniać żarówki co 6-12 miesięcy. Żywotność żarówek UV to ok. 400 do 500 godzin. Poleca się również wymianę całego kompletu, a nie wyłącznie jednej zużytej lub niesprawnej żarówki. Plusem lamp UV jest za to ich uniwersalność. Utwardzają wszelki typ lakieru hybrydowego oraz żelowego, co nie zwykle jest możliwe przy lampach LED, szczególnie o niższej mocy. Gdy chcemy robić tylko na hybrydach, możemy bez obaw kupić lampę LED o niższej mocy, na przykład 18W. Gdy natomiast w planach mamy także działanie na żelach, musimy zainwestować w lampę o mocy co najmniej 36W. Obecnie prostym wyjściem są również lampy o dwóch źródłach światła – UV i LED. Dzięki wykorzystaniu tej kombinacji mamy pewność, iż paznokcie zostaną szybciej utwardzone. Wymagamy natomiast pamiętać, iż lampa winna mieć moc co najmniej 36W – w innym razie nie podoła gęstszym żelom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here