Zegarek – gadżet ponadczasowy?

0
1766

W szeroko pojętej debacie publicznej przebijają się czasami głosy, jakoby zegarki wyszły już całkowicie z mody i stanowiły wręcz znak czasów zamierzchłych. Ot, stosowany jest zwykle argument, że są niepraktyczne, bo w dobie smartfonów można bez problemu sprawdzić czas, a przy okazji jeszcze prognozę pogody, wiadomości i mnóstwo innych. Niepotrzebny wydatek, rodzaj fanaberii lub gadżet, którym powinny się interesować już wyłącznie osoby w podeszłym wieku. Na szczęście jest kilka aspektów posiadania zegarka, które sceptykom wytrącają wszelkie możliwe argumenty.

Oczywistym przykładem jest fakt, że w przeciwieństwie do nowoczesnych, wielofunkcyjnych telefonów komórkowych, zegarki nie mają mankamentu w postaci konieczności doładowywania ich średnio co kilka godzin. Jeden będzie działać dłużej niż tysiąc smartfonów po kolei, więc posiadaczowi absolutnie nie grozi ryzyko, że nieoczekiwanie padnie mu bateria i będzie zmuszony pytać ludzi na ulicy o podanie obecnej godziny. Osoba stawiająca na telefon będzie z kolei miała w podobnej sytuacji nieco większy problem.

Faktem jest również, że elegancki zegarek po prostu dodaje szyku i prestiżu posiadaczowi. Stanowi nieodłączny i ponadczasowy element mody męskiej i zawsze bezbłędnie komponuje się z dobranym ubiorem, obojętnie czy mowa o szykownej, drogiej koszuli czy też znacznie mniej formalnym ubiorze. Z zegarkiem na ręce każdy wygląda po prostu lepiej i tyczy się to zwłaszcza mężczyzn.

Koniecznie należy również nadmienić, że w pewnych sytuacjach społecznych ogromnym nietaktem jest zaglądanie do telefonu, choćby w tak prozaicznym celu jak sprawdzenie obecnej godziny. Nie wypada zachować się tak na wszelkiego rodzaju konferencjach czy wykładach, bo prelegent mógłby to potraktować wręcz w kategoriach zniewagi, skrajnego braku zainteresowania. Włączony telefon bywa niemile widziany w samolocie, a wyjęcie go w trakcie jazdy samochodem może skończyć się groźnym wypadkiem i stanowi ryzyko, które większość osób lekceważy. Naprzeciw temu wszystkiemu mamy oczywiście zegarek, który jest gadżetem maksymalnie dyskretnym, a rzucenie nań okiem kompletnie nie zwraca na siebie uwagi i absolutnie nikt nie potraktuje sprawdzenia godziny jako nietaktu.

Głosy przewidujące zmierzch zegarków są zatem absolutnie bezsensowne, bo pozbawione racjonalnych podstaw. Zegarek jest gadżetem ponadczasowym i niezwykle szykownym, więc zamiast mnożyć wymówki, naprawdę warto jest sobie jeden sprawić.

Więcej zakupowych inspiracji szukaj na https://www.brasty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here