Większości kobiet znane są przede wszystkim kosmetyki drogeryjne, sprzedawane w drogeriach, a nawet marketach. Ich popularność wynika przede wszystkim z ogromnej ilości reklam w telewizji. Na drugim końcu rynku kosmetycznego stoją kosmetyki profesjonalne, takie jak Bielenda Professional. Czym się one różnią od swoich rynkowych odpowiedników i skąd wziął się ten podział?

Wiele firm kosmetycznych tworzy z jednej strony kosmetyki rynkowe, a z drugiej profesjonalne. Do nich należy również firma Bielenda – Professional to seria kosmetyków dedykowanych przede wszystkim gabinetom piękności, ale również wszystkim osobom profesjonalnie zajmującym się tematyką urody i wellness.

Kosmetyki profesjonalne – czym są?

Przede wszystkim kosmetyki profesjonalne są produktami stworzonymi do użytku, jak sama nazwa mówi, profesjonalnego. Może to być użytek podczas zabiegów w gabinetach kosmetycznych, ale również użytek na indywidualnych spotkaniach z kosmetyczką czy w końcu użytek domowy – po zaleceniu właśnie przez profesjonalistkę. Kosmetyki Bielenda Professional dostępne są przede wszystkim w sprzedaży od specjalistów, czyli właśnie w gabinetach piękności czy w specjalnych hurtowniach dla tego rodzaju firm. Od kosmetyków rynkowych odróżnia je przede wszystkim skład, który jest pełen substancji o dużym stężeniu – znacznie większym niż w kosmetykach rynkowych dla użytku domowego. Z tego też wynika fakt, że kosmetyki takie powinny być stosowane przez profesjonalistów bądź w ścisłej konsultacji z nimi.

Badania nad kosmetykami

Istnieje jeszcze jedna rzecz, która jest istotna dla kosmetyków profesjonalnych. Kosmetyki Bielenda Professional powstają oraz są ulepszane w specjalistycznych laboratoriach praktycznie przez cały czas, bazując nie tylko na naturalnych zmianach w funkcjonowaniu skóry, ale też m.in. feedbacku od profesjonalistów, którzy je stosują. W ten sposób kosmetyki te są stale ulepszane, podczas gdy kosmetyki rynkowe zazwyczaj nie są poprawiane, a po prostu wycofywane, a w ich miejsce wchodzą nowe linie, często z modnymi składnikami. Oczywiście jedne i drugie kosmetyki mają skład dostosowany do potrzeb skóry, jednakże właśnie z uwagi na stałe badania to kosmetyki profesjonalne Bielenda Professional dają lepsze efekty zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Jak widać, temat kosmetyków profesjonalnych nie jest wcale tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Zasadność ich stosowania powinna zawsze wynikać z konsultacji dermatologicznych czy kosmetycznych. Wysokie stężenie składników w użytku domowym może być naprawdę groźne dla wyglądu i zdrowia skóry.

Artykuł zainspirowany został kosmetykami Bielenda Professional dostępnymi w sklepie http://www.ebeauty.com.pl/15-bielenda-professional

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here