kuna

Jeśli zalęgł się wam w domu gryzoń jak np. szczur czy mysz wiecie na pewno, jaki to uciążliwy problem. Trutka, często nie zadziała, klatka czy. łapka może okazać się zbyt „głupim” narzędziem, które gryzoń bez problemu może przechytrzyć. Jak więc pozbyć się gryzoni z domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wypedzic-gryzonie-z-domu/

Zacznij zwalczać problem zanim się pojawi

Bardzo ważna jest profilaktyka. Zabezpieczenie się przed wystąpienie problemu może uchronić nas przed nim. Nie zostawiajcie w domu jak i na ogrodzie resztek jedzenia. Wszelakie pozostałości po posiłku powinny zostać jak najszybciej wyniesione do lodówki lub kosza. Dobre są również specjalne worki na żywność, które są biodegradowalne oraz przyjazne dla środowiska.

Jak rozpoznać obecność szkodników w domu?

Niestety nawet jeśli będziecie starali się bardzo uważać, to i tak gryzonie takie jak szczur, mysz czy kuna mogą wkraść się do waszego domu bez problemu. Z takimi problemami mamy najczęściej problemy jesienią, kiedy temperatura na zewnątrz spada, a same zwierzęta chcą szukać cieplejszego miejsca, w którym mogą się schronić. 

Gryzoń w domu nie jest tylko i wyłącznie irytującą sytuacją, ale również niebezpieczną. Zwierzęta te przenoszą szereg różnych chorób, które mogą być zagrożeniem dla wszystkich mieszkańców domu, zarówno dla ludzi, jak i dla waszych pupili. 

Jak pozbyć się gryzoni z domu?

Teraz gdy wiecie już, skąd biorą się gryzonie w waszym domu, czego tam szukają, w jaki sposób wchodzą do środka, pora dowiedzieć się jak je z tego domu wypędzić. W przypadku kun sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Wszelakie odstraszacze sprawdzają się,  jednak nie są one skuteczne, kiedy problem już występuje.

Mówi się, ze pasta do zębów, włosy w rajstopie czy sierść od psa zadziała. Czy jest to jednak prawda? Zapewnie nie przekonamy się puki sami tego nie spróbujemy. Warto jest próbować, jednak wypędzenie kuny z domu często będzie graniczyło z cudem. Dlaczego? Zwierzęta te są pod ochroną, co oznacza, że nie możecie w żaden sposób ich otruć. Warto jest np. spróbować zakupić klatkę, w którą  można by było taką kunę złapać, a następnie wywieźć z dala od naszego domu oraz innych domów np. do lasu.

Zobacz też: http://dominikum.pl/czego-nie-powinno-sie-trzymac-w-lazience/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here