prasowanie
fot. pixabay.com

Wybór deski do prasowania zazwyczaj traktujemy z przymróżeniem oka. W końcu to tylko deska. Coż mona od niej od niej wymagać więcej niż powierzchni do prasowania? Tymczasem okazuje się, że jest kilka aspektów, które będą miały decydujące znaczenie dla wygody jej późniejszego użytkowania. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/5-zalet-porzadnej-deski-do-prasowania/

Choć prasowanie dla niektórych bywa czasami odprężająca czynnością, to jednak na ogół jest to dla nas dość przykry obowiązek, zwłaszcza wtedy, gdy do prasowania masz stertę prania. Warto więc poświęcić chwile na wybór odpowiedniej deski, aby nie utrudniać sobie bardziej tego zadania. 

Stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja to zdecydowanie najważniejszy aspekt deski do prasowania. Lekkie i cienkie aluminiowe nóżki, w które wyposażono większość modeli są na ogół mało stabilne. Ich zaletą jest to, że łatwo taka deskę przenieść, jednak z drugiej strony jest chybotliwa i nietrudno o wypadek, zwłaszcza jeśli masz w domu maluchy bądź zwierzaki, które ciągle się kręcą pod nogami. Cięższe deski stoją pewniej, trudno też je przewrócić czy przeważyć. Nie kołyszą się też podczas prasowania, które czasami bywa bardziej dynamiczne. Kluczem do sukcesu jest jednak nie sama waga deski, ale jej dobre wyważenie, a także odpowiednie zabezpieczenie stojaka przed ślizganiem w postaci podgumowania lub gumowych nakładek. 

Odpowiednie wymiary

Druga kluczowa rzecz to odpowiednie wymiary, a więc możliwość dopasowania wysokości deski do wzrostu osoby, która będzie z niej korzystać. Dobra deska do pracowania powinna mieć co najmniej kilkustopniowa regulację wysokości. Zła pozycja deski będzie skutkowała bólem kręgosłupa czy szyi. 

Poza wysokością ważny jest także sam rozmiar przestrzeni do prasowania. Jeśli będzie zbyt wąska, będziemy musieli kilkukrotnie przesuwać koszulkę czy inne ubranie, aby wyprasować je ze wszystkich stron. Przy większej ilości rzeczy jest to dość uciążliwe. Sprawdźmy też czy deska jest odpowiednio twarda. Wygodnym rozwiązaniem jest również specjalna stójka na żelazko.

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/naturalne-spalacze-tluszczu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here