Żakiety to najpopularniejsze okrycia wierzchnie wiosną i latem. Dodają one elegancji, można założyć je na wiele okazji i dopasować do różnych ubrań. Marynarki muszą być jednak dobrze dopasowane do figury, by podkreślały kobiece kształty. Na co więc zwrócić uwagę podczas dobierania żakietu do sylwetki?

Jak dopasować żakiet do figury?

Aby wybrać odpowiedni żakiet dla naszej figury, warto zdać sobie sprawę z tego, jaką mamy sylwetkę. Inna marynarka będzie odpowiednia dla niskiej kobiety o dużym biuście, a inna dla wysokiej kobiety o chłopięcych proporcjach. Na szczęście w sklepach odzieżowych z żakietami jest duży wybór marynarek przeznaczonych dla każdej sylwetki, co można zobaczyć na stronie jednego z nich: modbis.pl/pol_m_Zakiety-damskie-164.html. Żakiet znajdą tam dla siebie zarówno puszyste kobiety, jak i szczupłe oraz te, które chcą ukryć jedynie wybrane niedoskonałości swojej sylwetki, np. brak wcięcia w talii.

Jaka marynarka dla niskiej osoby?

Niskie osoby powinny unikać fasonów, które mogą je skrócić. Najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po marynarkę, która będzie krótka, jednorzędowa i dobrze dopasowana. Warto zwrócić uwagę także na długość rękawów. Mogą być do łokcia lub ¾, najważniejsze by nie były zbyt długie.

Jaki żakiet dla wysokiej kobiety?

Wysokie kobiety mają większy wybór, jeżeli chodzi o żakiety. Zazwyczaj ich sylwetka jest w kształcie prostokąta, czyli typowo chłopięca. Takie kobiety mogą zdecydować się na długie marynarki, których zapięcie znajduje się na wysokości bioder. Dobrym rozwiązaniem będą także żakiety mocno wytaliowane lub z baskinką, które nadadzą figurze kobiecych kształtów.

Jaki żakiet dla puszystej?

Kobiety puszyste powinny uważnie wybierać żakiety. Bardzo ważna jest długość marynarek, najlepiej, jeśli będą one sięgały połowy bioder. Warto też zdecydować się na modele jednorzędowe. Jeżeli narzekamy na brak talii, wtedy można sięgnąć po marynarki z wcięciem w tym miejscu. Kobiety, które mają duży biust powinny zdecydować się na żakiet, który będzie zapinany na jeden guzik. To skutecznie odwróci uwagę od naszych niedoskonałości. Unikać natomiast trzeba marynarek z klapami i kieszeniami na wysokości piersi, a także z marszczeniami i falbanami.

Osoby chcące zakryć odstający biust mogą zdecydować się na fasony pionowe, których celem będzie wydłużenie sylwetki. Lepiej więc unikać kwadratowych krojów lub krótkich marynarek, które kończą się na wysokości talii. Warto zdecydować się na luźno wiązany żakiet, może być nawet we wzory, które odwrócą uwagę od mankamentów sylwetki.

Rodzaje żakietów a figura

Dla kobiet o figurze Gruszki odpowiednie będą żakiety podkreślające linię ramion, najlepiej z usztywnianych materiałów, z szerokimi klapami i wcięciem w talii. Panie o sylwetce Klepsydry powinny sięgnąć po krótkie i dopasowane marynarki, które podkreślą wąską talię. Kobiety przypominające figurą Jabłko mogą wybrać jednorzędowe żakiety z usztywnionymi ramionami. Dzięki temu zarysowana zostanie delikatnie talia. Jak widać, dopasowanie marynarek wcale nie jest takie proste. Warto dobrać je do figury i pomyśleć o tym, jak podkreślić atuty naszej sylwetki, a jak ukryć jej niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here