Trendy w manicure zmieniają się jak w kalejdoskopie. Każdy sezon przynosi coraz nowsze rozwiązania. Wszystkie paznokcie w tym samym kolorze to nuda. Teraz w modzie jest szaleństwo! Każdy paznokieć w innym kolorze? Super! Kolorowe ombre? Zdecydowanie! Świetnie sprawdzają się też różne dodatki na paznokciach. Jakie są modne w tym sezonie?

Pyłki na paznokcie

Pyłki na paznokciach są modne już od kilku sezonów. Efekt syrenki był wybierany przez wiele panien młodych, a efekt kameleona idealnie pasował do szalonych imprezowiczek. Pyłki nas nie opuszczają, a co więcej pojawiają się nowe. Latem można było osiągnąć efekt tafli wodnej błyszczącej w słońcu na paznokciach. Natomiast tej jesieni prawdziwym hitem będzie kosmiczny pyłek dający galaktyczny efekt. Dzięki niemu uzyskamy paznokcie mieniące się w kilku kolorach w zależności od światła. Ten pyłek utrzymuje się do dwóch tygodni w zależności od jakości płytki. Jak nakładamy pyłki na paznokcie? Wszystko zależy od producenta. Część produktów wcieramy w lakier, inne w top,  a następnie nakładamy w kolejną warstwę. Są też takie, które wcieramy na samym początku. Znajdziemy również lakiery działające na ten samej zasadzie co pyłek.

Naklejki wodne

Naklejki do paznokci to idealne rozwiązanie na to, aby osiągnąć szybko upragniony wzorek. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że on będzie idealny. Na naklejkach jest mnóstwo trudnych wzorów, których nawet najbardziej doświadczona kosmetyczka nie byłaby w stanie uzyskać z pomocą samych pędzli. Jak je nakładamy? Na początek należy wykonać manicure hybrydowy tak ja zwykle. Gdy paznokcie są już gotowe, nalewamy letnią wodę do pojemnika. Następnie odklejamy folię i wrzucamy naklejkę. Po wynurzeniu zdejmujemy ją szczypcami od tektury, przykładamy do paznokcia, a następnie delikatnie osuszamy za pomocą suchego wacika. Nie wolno jednak jej pocierać, ponieważ wtedy możemy ją uszkodzić. Na koniec malujemy naklejkę topem i utwardzamy w lampie. Zanim to zrobimy, warto się zastanowić, czy na pewno wzór nam się podoba. Przed utwardzeniem możemy jeszcze zmyć go zmywaczem. Później już nic z nim nie zrobimy.

Stempelki do paznokci

Stempelki to kolejny sposób na uzyskanie ciekawych wzorków na paznokciach. Jednak w ich przypadku najpierw musimy nabrać trochę wprawy. Zdarza się, że pierwsze wzory wykonane przy użyciu stempelków nie wychodzą. Dlatego warto przestrzegać kilku wskazówek. Najpierw malujemy paznokcie tradycyjnie, a następnie przechodzimy do robienia wzorów. Lakier do stempelków powinien być ciemniejszy od podkładowego. Wówczas jest większa szansa na to, że wzorek się uda. Stemple do paznokci powinny być dokładnie pokryte lakierem, a następnie mocno dociśnięte do paznokcia. Po wyschnięciu wzorków, płytkę pokrywamy utrwalaczem.

Dodatki do paznokci pomogą nam osiągnąć najmodniejsze efekty w tym sezonie. Wystarczy poznać ich działanie i prawidłowo stosować, a nasze paznokcie zachwycą wszystkich i nigdy nie będą nudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here