Konsolidacja kredytów - najważniejsze informacje

Konsolidacja to narzędzie, które służy do obniżenia miesięcznych zobowiązań finansowych takich jak: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, czy karta kredytowa. Osoba, która stara się o konsolidację kredytów powinna wziąć pod uwagę fakt, że bank wnikliwie zbada jej zdolność kredytową. Jeżeli posiada ona jakiekolwiek zaległości w spłatach, albo niewystarczające dochody, wówczas takiego kredytu nie otrzyma.Konsolidacja kredytów nie będzie możliwa również wtedy, kiedy będziemy chcieli połączyć kredyty preferencyjne oraz pożyczki zaciągnięte w instytucjach pozabankowych. Przed przymierzaniem się do konsolidacji warto przejrzeć oferty banków, ponieważ niektóre zastrzegają maksymalną kwotę kredytu, a także czas rozłożenia rat.

Konsolidacja kredytów niesie za sobą wiele korzyści dla konsumenta, ale równocześnie wiąże się z różnymi ograniczeniami, które dla wielu z nas mogą stać się nie do pokonania.

Wiarygodność konsumenta

Połączenie kredytów sprawia, że można zaoszczędzić nawet 30% na miesięcznych ratach. Jest to dość intrygująca oferta, zwłaszcza dla osób, które posiadają już zadłużenia i zaczynają odczuwać ich ciężar. Taka konsolidacja może uchronić przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, a co za tym idzie upadłością konsumencką. Jednak, aby bank zgodził się na połączenie zobowiązań finansowych musimy mieć nieskazitelną historię i zdolność kredytową. Osoba starająca się o konsolidację zostaje wnikliwie sprawdzona przez instytucję bankową. W związku z tym, bank wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej, które posiada informacje o terminowości spłat pożyczek czy też częstotliwości zadłuż

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby zacząć od poszukania sprawdzonej firmy specjalizującej się właśnie w oddłużaniu kredytem bankowym. Z taką pomocą mamy bowiem dużo większe szanse na powodzenie i pozytywną decyzję w sprawie kredytu. Doradca kredytowy poza niezbędną wiedzą i doświadczeniem ma także możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku, co również zwiększa nasze szanse na konsoliację kredytem bankowym.

Tego nie skonsolidujesz

Kredyt konsolidacyjny to interesująca oferta, jednak nie wszystkie zadłużenia można połączyć w jedno. Konsolidacja kredytów dotyczy tylko i wyłącznie zadłużeń spłacanych w bankach. W związku z tym, zadłużeń wziętych w parabankach czy też kredytów preferencyjnych nie skonsolidujemy, jednakże będą one brane pod uwagę podczas oceny zdolności kredytowej. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny zazwyczaj dotyczy długów zaciągniętych w innych bankach, niż ten w którym dokonuje się konsolidacji.

Kwota i czas spłaty

Niektóre banki wprowadzają maksymalną sumę, na którą jest udzielany kredyt konsolidacyjny. Tak też jeden bank udzieli kredytu konsolidacyjnego na maksymalna kwotę 180 tysięcy złotych, a drugi do 200 tysięcy złotych. Banki mogą również zastrzec sobie maksymalny okres, na który będą mogły rozłożyć konsumentowi raty. Zazwyczaj podawany jest on w miesiącach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here