Marynarki na miarę nie wychodzą z mody – przekonaj się dlaczego

0
1839

Formalna odzież kojarzy się głównie z garniturami, ale współcześni mężczyźni, czy to ze świata biznesu, sportu czy mody, nie lubią się ograniczać. Dlatego właśnie wizytówką eleganckiego faceta w XXI wieku nie jest nudny gajer czy ubiór dyktowany sztywnymi zasadami. Jedno jednak się nie zmieniło – marynarki na miarę to jeden z najskuteczniejszych sposobów na „dress up”.

Chociaż brak garnituru nie jest już postrzegany jako nietakt w sytuacjach, w których dawniej strój ten był obowiązkowy, wciąż warto posiadać w szafie kilka różnych marynarek. Te szyte na miarę z kolei nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ są doskonale dopasowane do stylu i sylwetki noszącego je mężczyzny – a to zawsze wygląda dobrze.

Z czym je łączyć, czyli „dress up code”

„Dress up” to pojęcie popularne wśród anglojęzycznych blogerów z branży mody. Oznacza ubiór codzienny, ale w nieco bardziej eleganckim wydaniu – na przykład połączenie śnieżnobiałych trampek, ciemnych jeansów i błękitnej koszuli z doskonale dopasowaną kamizelką czy marynarką. To styl niezwykle popularny wśród dzisiejszych mężczyzn – zwłaszcza latem, późną wiosną czy wczesną jesienią, kiedy pogoda dopisuje. „Dress up” pozwala na swobodne wyrażanie indywidualności i własnego stylu, przy jednoczesnym zachowaniu szeroko pojętych norm bardziej biznesowego czy formalnego ubioru.

Nikogo już nie zdziwi siwiejący dżentelmen w jasnych chinosach, brązowym polo i zarzuconej na to sportowej marynarce. Nikogo nie zdziwi również fakt, że to prezes korporacji na spotkaniu z potencjalnym Klientem czy partnerami – po prostu „dress code” ewoluuje i zmienia się z upływem lat. Ograniczenia oczywiście są, ale nie takie, jak w przypadku dwudziestowiecznego kodeksu obowiązkowych garniturów.

Marynarki na miarę i ich miejsce w nowoczesnych stylizacjach

Jedną z zalet marynarek na miarę jest ich różnorodność. Znane marki prześcigają się w coraz nowszych, bardziej pomysłowych wzorach – od formalnych, klasycznych, przez casualowe kolorowe aż po sportowe, które łączą najlepsze cechy obu wcześniej wspomnianych typów. Łączą się znakomicie tak z jeansami, jak i z chinosami czy właśnie ze spodniami garniturowymi – w końcu to, w gruncie rzeczy, wciąż marynarki – tylko w odświeżonym wydaniu. Szeroka gama dostępnych modeli potrafi przytłoczyć, ale warto spędzić trochę czasu porównując oferty – do jednej z najlepszych pod względem jakości do ceny należy ta dostarczona przez MMSuits.

Marynarki na miarę to również niespotykana w przypadku ubrań z wieszaka wygoda. Dopasowane do Twojej sylwetki wymiary odzienia gwarantują swobodę ruchów w niemal każdej sytuacji. Uszyta specjalnie dla Ciebie marynarka pozwoli Ci na zabawę na weselu bez obaw o szwy. To ponadczasowa propozycja dla nowoczesnych mężczyzn – pozycja obowiązkowa również w Twojej szafie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here