Małe, a cieszy – konfetti to nieodłączny element każdej imprezy. Bez względu na to, czy organizujemy małą domówkę, czy też własne wesele, konfetti z pewnością doda całości niezwykłego uroku. Z jednej strony to tylko maleńkie, kolorowe drobinki papieru opadające w powietrzu, a z drugiej wywołują na każdej twarzy szeroki uśmiech. Nie wspominając o tym, że konfetti świetnie wygląda na zdjęciach. Dlatego jeśli macie w planach organizację jakiejś zabawy i szukacie ciekawych pomysłów na jej urozmaicenie, to koniecznie sprawdźcie te sposoby na konfetti.

Domowe konfetti

Oczywiście konfetti możemy kupić gotowe. Z pewnością znajdziemy je w sklepach papierniczych. Ale szczerze mówiąc konfetti jest niezwykle łatwo przygotować samemu. Jest to szybkie, tanie i bardzo odprężające. Wystarczą nożyczki i kolorowy papier. Zaopatrzmy się w odpowiednią ilość w naszych ulubionych kolorach. Papier należy odpowiednio złożyć i pociąć na malutkie kwadraciki. Jeśli mamy w domu dziurkacz, możemy wykorzystać go do stworzenia okrągłego konfetti.

Wyrzutnia

Wyrzutnia konfetti może z powodzeniem stać się centralną atrakcją naszej imprezy. Do jej wykonania potrzebujemy niewiele elementów i z pewnością wszystkie je mamy już w domu. Na początek potrzebować będziemy kartonowej rurki. Możemy wykonać ją sami z kawałka usztywnionego papieru albo wykorzystać tekturową rurkę po ręcznikach papierowych. Na jeden z jej końców nakładamy balonik – całość najlepiej zabezpieczyć taśmą klejącą, żeby balonik nie zsunął nam się w trakcie korzystania z wyrzutni. Rurkę możemy także ozdobić w dowolny sposób – obkleić kolorowym papierem albo po prostu naszym konfetti, które wsypujemy do środka. Teraz wystarczy już teraz naciągnąć balon w którym znajdują się kawałki papieru i sekundę później obserwować kolorowe maleństwa tańczące w powietrzu. Konfetti możemy także nasypać do balonów i nadmuchać je. Jeśli balony są przezroczyste, to konfetti będzie widoczne. Użyjmy do nadmuchania balonów helu, a nasze balony będą unosić się w powietrzu. A gdy pękną, na wszystkich czeka deszcz konfetti.

Zadbaj o gości

Konfetti to świetna opcja na każdą zabawę, nie tylko dlatego, że jest tanie, łatwe w przygotowaniu i efektowne, ale także dlatego, że to fantastyczna rozrywka dla wszystkich. Rozkładając w mieszkaniu miseczki z konfetti i pozwalając innym na jego rozrzucanie, wprawimy naszych gości w świetny nastrój. Konfetti może służyć nam także za element dekoracji – kolorowymi kawałkami papieru możemy okleić elementy wyposażenia – doniczkę, miskę , klosz lampy. Dzięki temu wprowadzimy do przestrzeni wesoły nastrój i pozytywnie nastawimy naszych gości do zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here