Wstydliwy problem nietrzymania moczu

Wiele osób ma problem z nietrzymaniem moczu. Może być on mniej bądź bardziej dokuczliwy, jed-nak pewne jest to, że nie można go bagatelizować. Zanim wrócimy do zdrowia, warto też korzystać z takich produktów jak wkłady chłonne, pieluchomajtki czy pampersy dla dorosłych, by móc nor-malnie wykonywać codzienne obowiązki

Popuszczanie moczu to niewątpliwie jedna z tych chorób, które dość znacząco obniżają komfort życia. Dane odnośnie do liczby chorych są różne, jedne mówią o 30% Polek (to bowiem panie częściej chorują) i 25% Polaków, inne są wyższe. Eksperci są zgodni co do tego, że statystyki się od siebie różnią, bowiem wciąż wiele osób tak bardzo wstydzi się tej dolegliwości, że nie chce się do niej przyznać bliskim ani lekarzowi, który podjąłby odpowiednie leczenie. Zamiast zakupić wkłady chłonne czy pieluchomajtki, wielu chorych wycofuje się z aktywności społecznej i zamykają w czterech ścianach. A trzeba pamiętać, że problem sam nie mija i często się pogłębia.

Nietrzymanie moczu – dlaczego tak się dzieje

Powody nietrzymania moczu mogą być różne. Może to być następstwo porodu w przypadku kobiet, przerost prostaty w przypadku mężczyzn, starzenie się i osłabienie mięśni dna miednicy, otyłość, a także infekcje czy różnego rodzaju choroby, np. Parkinsona, Alzheimera itp. Dolegliwość ta może być również skutkiem przyjmowania niektórych leków.

Są różne rodzaje nietrzymania moczu. Najczęściej występuje wysiłkowe (do wycieku dochodzi, gdy kichamy, podnosimy coś ciężkiego, śmiejemy się) – wówczas zazwyczaj na bieliźnie pojawia się niewielka ilość moczu, więc wystarczy założyć wkładki chłonne. Większy wyciek jest zazwyczaj w przypadku naglącego nietrzymania moczu, gdzie pojawia się silne parcie i szybkie opróżnienie pęcherza (częściowe, a nawet całkowite). Wtedy większy komfort i bezpieczeństwo dadzą pieluchomajtki.

Jak maskować nietrzymanie moczu?

Osoby, które mają problemy z pęcherzem, często czują dyskomfort, mając świadomość, że w każdej chwili ich bielizna i ubranie (jeśli wyciek jest większy) mogą stać się mokre, a do tego może pojawić się nieprzyjemna woń moczu. Na szczęście obecnie jest wiele dobrej jakości produktów, które pozwalają ukryć wstydliwy problem.

Jeśli mamy do czynienia z kropelkowym, niewielkim wyciekiem, sprawdzą się wkładki chłonne. Są cienkie i bardzo dyskretne, niemalże niezauważalne. Marka TENA oferuje nawet specjalne wkładki dla panów, które dopasowane są do ich budowy okolic intymnych. Gdy dochodzi jednak do częściowego bądź całkowitego wycieku moczu, potrzebne będą pieluchomajtki. Charakteryzują się dużą chłonnością, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ma obaw, że coś wycieknie. Bardzo ważne jest to, że zastosowane w nich formuły chronią także przed nieprzyjemnymi zapachami. Pieluchomajtki mają pas biodrowy bądź rzepy, więc można je dokładnie dopasować, by przylegały do ciała. Są też w różnych rozmiarach, więc trzeba dobrać odpowiedni, by zapewnić sobie jak największą wygodę użytkowania. Małe mogą uwierać, zaś duże zsuwać się, a przez to nie dawać odpowiedniej ochrony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here