Do czego służą smartwatche do biegania?

W ostatnim czasie wiele się mówi o zegarkach, które ułatwiają bieganie. O miniaturowych komputerach, które są niezawodnym pomocnikiem nie tylko profesjonalnego sportowca, ale też amatora. Usprawniają trening, pomagają w jego planowaniu, a czasami też i w realizacji. Do czego, właściwie służą smartwatche do biegania?

Urządzenia wielozadaniowe

Smartwatche do biegania to urządzenia, które pełnią wiele funkcji. Mogą być na stałe połączone z telefonem, pozwalają wtedy na odbieranie i wykonywanie rozmów. Często pozwalają na sterowanie muzyką. Równocześnie są pulsometrem, który na bieżąco monitoruje tętno biegacza.

Mało tego! Smartwatch do biegania pomaga w ustaleniu ćwiczeń do rozgrzewki! Są modele, które podają gotowe zestawy lub umożliwiają wprowadzenie własnych kombinacji. Można zaplanować w nich trasy treningu i monitorować, te faktycznie przebyte. Zegarek podliczy też spalone kalorie i oceni efektywność treningu.

Planowanie

Planowanie treningów jest bardzo ważną rzeczą dla osób, które na poważnie podchodzą do biegania. Aktywność fizyczna nie powinna przecież być chaotyczna. Każdy trening nie jest przecież osobnym tworem, ale wchodzi w skład większego planu, który ma swoje cele. Czasami jest to spalanie kalorii, a czasami osiąganie jak najlepszych wyników.

Zaplanowanie treningu jest łatwe, kiedy pomaga w nim specjalista. Smartwatch do biegania może być poręcznym trenerem personalnym. Przygotowane wcześniej trasy pokonuje się łatwiej niż te wymyślane na bieżąco.

Alternatywa dla aplikacji

Wielu biegaczy używało do monitorowania swojej aktywności telefonu z wgraną aplikacją. To rozwiązanie ma sporo plusów, ale niestety są też minusy. Wszystkie je niweluje posiadanie smartwatcha do biegania.

Zegarki są bardziej praktyczne niż używanie tradycyjnych telefonów. Znajdują się na nadgarstku, który zazwyczaj nie jest ukryty pod ubraniami. Zegarek jest łatwo dostępny, więc jego obsługa jest szybka i wygodna. Bez szukania telefonu, gdzieś w zamkniętej kieszeni albo pod warstwami ubrania.

Smartwatche do biegania umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności trzymania aparatu w dłoni. Można rozmawiać i nie przerywać treningu. Podobnie jest ze wstrzymaniem i uruchomieniem czasu treningu. Można wykonać tę czynność bardzo szybko, więc nie zakłamuje się wyników.

Smartwatche do biegania dostępne są w ofercie Watchbook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here