Kiedy warto skorzystać z porady radcy prawnego

Są sytuacje, w których trudno wyobrazić sobie dobre wyjście bez konsultacji ze specjalistą. Radca prawny może pomóc rozwiać wiele wątpliwości i znaleźć rozwiązanie trudnych spraw. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Kiedy potrzebujesz porady

Jeśli masz wątpliwości natury prawnej, to zawsze powinieneś je skonsultować. Najlepiej więc jeśli umówisz się na spotkanie z radcą i skorzystasz z jego porady. Oczywiście na spotkanie powinieneś przyjść przygotowany, czyli wyposażony w niezbędne dokumenty, które pozwolą radcy przeanalizować problem.

Radca prawny dokonuje także analizy przedłożonych mu dokumentów, może sporządzić opinię prawną, przygotować pisma do sądów i innych instytucji. Dzięki temu porada może zapoczątkować rzeczywiste rozwiązywanie Twojego problemu.

Kiedy potrzebujesz reprezentacji przed sądem

Porada prawna i analiza sprawy często są wstępem do podjęcia dalszych czynności prawnych. Może się więc okazać, że będziesz potrzebował osoby, która będzie reprezentowała Cię w sądzie. W takim wypadku koniecznie należy porozmawiać z radcą i poprosić o pomoc we wskazaniu odpowiedniego prawnika.

W niektórych sytuacjach to radca prawny może być reprezentantem klienta. Dzięki temu masz dużo większą szansę na to, że wyrok będzie dla Ciebie pomyślny. W niektórych instancjach nie można nawet stawiać się bez profesjonalnego radcy prawnego lub prawnika.

Pomoc wykwalifikowanych specjalistów sprawia, że cały proces przebiega szybciej i sprawniej. Łatwiej jest przeprowadzać wnioski dowodowe czy też powoływać się na konkretne paragrafy przy wyciąganiu wniosków. Oczywiście laikowi mogłoby to sprawić dużo problemów.

Kiedy potrzebujesz przedsądowego wezwania do zapłaty

Są sytuacje, w których możesz potrzebować wsparcia radcy prawnego w kwestii przygotowania przedsądowego wezwania do zapłaty. Zdarzają się sytuacje, że dopiero taki dokument pomaga odzyskać utracone pieniądze. Jednak, by przedsądowe wezwanie było potraktowane poważnie, musi ono zostać odpowiednio napisane.

Dobry radca prawny pomoże sporządzić tekst w taki sposób, by był on dokumentem, na podstawie którego można podejmować kolejne kroki prawne. Radca może też sporządzać inne typy dokumentów procesowych, a nawet pozwy sądowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here