Życie w stresie

Pytanie jak się odstresować chodzi po głowie nie jednemu z nas. W obecnej rzeczywistości żyjemy bardzo szybko. Pracujemy, wychowujemy dzieci, dokształcamy się, samodoskonalimy. W zgodzie z obecną modą musimy być we wszystkim najlepsi. Tak nie można żyć. W końcu dopada nas zmęczenie. Zaczynamy być zniechęceni. Apatia wkrada się do naszej codzienności. Wypalenie zawodowe bierze górę nad naszym zaangażowaniem. Pytanie jak się odstresować zaczyna być podstawowym naszym problemem.
Nie wiem jaka jest metod idealna. Nawet nie wiem czy jest super metoda dla wszystkich. Myślę, że na pytanie jak się odstresować odpowiedzi powinniśmy poszukać we własnym wnętrzu. Każdy z nas jest inny. Mamy inne charaktery, marzenia, aspiracje. Jedno jest pewne. Odpowiadając na pytanie jak się odstresować musimy słuchać siebie. Dając dojść do głosu naszemu wewnętrznemu ja, przestając je zagłuszać, na pewno usłyszymy odpowiedź.
Sposobów na odstresowanie jest tyle ilu zestresowanych ludzi. Każdy z nas jest inny i każdy inaczej reaguje na stres. Wiele osób lubi stres wypocić. Myślę, że jest to jeden z bardziej efektywnych sposobów rozładowania złych mocji. Pójście na siłownie, fitness czy przebieżka dobrze nam zrobi. Nie jesteś typem sportowca? Weź psa na spacer. Jest to delikatna forma ruchu. Dotlenisz organizm. Pomyślisz chwilę, albo wprost przeciwnie, wyłączysz się całkowicie bawiąc się z psem. Obojętnie jak nie wyglądał by twój spacer z psem na pewno da wam dużo radości. Mówię o tobie, ale i o twoim psie, który również będzie prze szczęśliwy.
W pytaniu jak się odstresować odpowiedź jest równie ważna, jak samo postawienie sobie tego pytania. Odstresowanie się jest zwykła higieną dla naszej psychiki. Chcąc sprawnie funkcjonować musimy zadbać o swoje ciało, ale nie możemy samej sobie pozostawić swojej psychiki. Nasza psychika również ma swoje prawa, i chcąc żyć w zgodzie ze sobą musimy je respektować. Wypoczynek i odstresowanie jest naszym prawem, z którego nie powinnyśmy rezygnować za żadne skarby świata.

www.wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here