Lato to często trudny okres dla włosów. Warunki atmosferyczne sprawiają, że włosy szybko ulegają przesuszeniu. Przed sezonem warto zadbać o ich kompleksowe odżywienie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć z fryzurą. Jakie rozwiązania sprawdzają się w fryzurach w sezonie letnim? Co jest najmodniejsze tego lata w stylizowaniu fryzury? Jakie kolory farby do włosów odmienią wakacyjny look?

Letni kolor

Lato to czas kiedy naprawdę warto zaszaleć. Sprawdzą się zwłaszcza te farby do włosów, które delikatnie ożywią kolor. Pozbawione blasku włosy będą się świetnie prezentowały w intensywniejszym wydaniu. Najnowsze trendy, które utrzymują się od dłuższego czasu to ombre i ombre. Koloryzacja ombre polega na rozjaśnieniu włosów od połowy ich długości. Sombre to nieco inny typ koloryzacji, polegający na rozjaśnieniu pasemek włosów z utworzeniem naturalnego odrostu. To bardzo funkcjonalna odmiana, gdyż farby do włosów położone na całej długości włosów wymuszają częstsze zabiegi koloryzacji, na które zwłaszcza w wakacje nie ma czasu ze względu na urlopowe wyjazdy. Refleksy w kolorze blond, a także ciągle modne ciepłe brązy rozświetlą twarz, podkreślą opaleniznę. Nowoczesna koloryzacja skutecznie poprawia stan włosów.

Modne cięcie

Najmodniejsza długość włosów to włosy do ramion. Taka długość włosów pozwala na tworzenie ciekawych fryzur, a jednocześnie nie są one tak wymagające, jak włosy długie. Wciąż popularne są też nieco bardziej radykalne zmiany w postaci krótkich fryzur. Te cechuje największa praktyczność, zwłaszcza kiedy jest upalne lato.

Upięcia dla dłuższych włosów

Posiadaczki dłuższych włosów wcale nie muszą ich skracać, jeśli nie mają na to ochoty. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, gdyż latem czynniki, na które narażone są włosy, przede wszystkim w postaci wysokich temperatur, wody morskiej, nie wpływają dobrze na końcówki włosów. Łatwiej o ich uszkodzenia i rozdwojenie.

Wciąż popularne są romantyczne warkocze, ale popularność zdobywają szybkie, luźne upięcia. Wypierają one precyzyjne uczesania. Najmodniejsze są praktyczne upięcia u góry. Niedbały kok „messy bun” to już nie tylko kok zawinięty ze wszystkich włosów. Popularność zyskuje niedbały kok z wydzielonej części włosów, w stylu koka samuraja. Obie fryzury nie zajmują dużo czasu w wykonaniu, a ponadto są bardzo praktyczne, zwłaszcza podczas kąpieli wodnych, czy leżakowania na plaży.

Loki niczym potargane wiatrem włosy wymagają więcej pracy w przypadku prostych włosów, jednak również wciąż zachwycają zwłaszcza latem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here