Zapobiegaj zamiast leczyć

Wyczułaś coś niepokojącego w obrębie swoich piersi i zastanawiasz się czy wybrać się do lekarza? Zdecydowanie tak i nie powinnaś w żadnym wypadku zwlekać. Jeżeli podczas samodzielnego badania piersi wyczułaś stwardnienie nie wysnuwaj od razu najczarniejszych scenariuszy. Mimo, że zapadalność na raka piersi zwiększa się, w większości przypadków wykryte patologie są zmianami łagodnymi, takimi jak na przykład torbiele.
Pierwszym co od razu nasuwa się na myśl jest pytanie czy torbiele w piersiach bolą? Nie powinny boleć i zazwyczaj tego nie robią. Torbiele w piersiach są włóknistymi zmianami, które mogą występować w formie jednej dużej torbieli lub skupiska kilku mniejszych. Są one jednym z objawów łagodnej dysplazji piersi. Torbiele są zbiornikami płynu jałowego. Mimo, że zazwyczaj nie są one groźne nie wolno ich bagatelizować. Są one stanem chorobowym organizmu. Leczenie torbieli polega na aspiracji płynu ze środka dzięki czemu obwód torbieli ulega znacznemu zmniejszeniu. W niektórych przypadkach płyn zaczyna po czasie znowu się zbierać i potrzebny jest kolejny zabieg. Lekarza rzadko decydują się na wycięcie torbieli ponieważ jest to zabieg inwazyjny. Pobranie płynu z wnętrza zmiany pozwala także na zbadanie jego składu dla upewnienia się, że ma ona łagodny charakter.
Pamiętaj, że jakąkolwiek zmianę wykryjesz w swoich piersiach jak najszybciej powinnaś udać się do specjalisty. Tylko lekarz będzie w stanie w stu procentach rozwiać Twoje obawy zlecając potrzebne badania. Nowotwór piersi jest chorobą, która dotyka kobiety w każdym wieku. Dlatego tak ważne jest aby regularnie się badać. Jeżeli obawiasz się, że zmiana którą wyczułaś w piersi to coś poważnego, strach powinien napędzić Cie do jeszcze szybszej wizyty u lekarza. Jakakolwiek choroba wykryta we wczesnym stadium pozostawia znacznie większe szanse na całkowite wyzdrowienie. Nie obawiaj się i bądź dobrej myśli. Zabierz na badania swoje przyjaciółki lub kogoś z rodziny. Wszystkie powinnyśmy bardzo dbać o właściwą profilaktykę.

www.innowacjaiwiedza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here