Zachwycająco długie, mocne paznokcie

Coraz częściej kobiety rezygnują z zapuszczania naturalnych paznokci na rzecz ich przedłużania za pomocą nowoczesnych metod. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że nie wymaga oczekiwania na rezultat ani wzmacniania paznokci naturalnych domowymi sposobami. Jak najłatwiej osiągnąć efekt długich paznokci, wykorzystując do tego akrylożel?

Paznokcie przedłużane – dlaczego warto je robić?

Proces zapuszczania naturalnych paznokci jest czasochłonny, wymaga tygodni oczekiwania na efekt, podsycanych wzmacnianiem paznokci odżywkami, wcierkami i dbania o utrzymanie ich prawidłowego kształtu. Nie u każdej kobiety możliwe jest zapuszczenie długich paznokci i osiągnięcie ich wymarzonego kształtu. Paznokcie kruche, rozdwajające się są szczególnie podatne na rozmiękanie, chociażby przy zwyczajnych domowych czynnościach takich jak sprzątanie czy mycie naczyń. Trudno jest utrzymać ich długość, ponieważ zdarza im się pękać w najmniej spodziewanym momencie, nawet przy zwykłym uderzaniu w klawiaturę. Przedłużanie na akrylożel pozwala osiągnąć efekt długich i niesamowicie mocnych paznokci w krótkim czasie, i to na długo. Rezultat utrzymuje się nawet miesiąc, co oznacza miesiąc bez obawiania się o stan swoich paznokci i życia na wysokich obrotach bez poświęcania czasu na poprawki czy spiłowywanie złamanych końców!

Czy można przedłużać paznokcie w domu?

Przedłużenie warto wykonywać w profesjonalnym salonie stylizacji paznokci, z uwagi na doświadczenie pań tam pracujących, które nie pozwoli na żadne niedociągnięcia. Jednak dostępne coraz szerzej produkty do manicure z przedłużeniem można zakupić w niskich cenach w dobrych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i online. Oznacza to, że inwestując w dobre produkty i akcesoria, można próbować wykonywać przedłużenia na formie w domu. Potrzebny do tego będzie akrylożel w wybranym kolorze, na przykład przezroczysty lub cielisty, idealny do naturalnego manicure. Do tego należy dokupić specjalny płyn służący do rozprowadzania akrylożelu po formie, nail cleaner do usuwania ewentualnych wycieków produktu spod formy – i tyle, jeśli chodzi o kosmetyki. Przydatne jeszcze będą akcesoria: zestaw form do akrylożelu, które pozwalają przedłużyć paznokcie i nadać im odpowiedniego kształtu, szpatułka do wyciągania produktu z tubki oraz pędzelek do wygodnego rozprowadzania kosmetyku. Oczywiście niezbędne, lecz nie do kupienia, są również cierpliwość i wolny czas. Nie należy się zniechęcać – osiągnięcie pożądanego efektu wymaga ćwiczeń i rzadko kiedy pierwsze przedłużenie wychodzi idealnie.

Jak wykonać przedłużenie na akrylożelu?

Po dopasowaniu form do poszczególnych rozmiarów paznokci należy przygotować płytkę naturalną pod zwyczajny manicure, czyli odciągnąć i wyciąć skórki, spiłować paznokcie do maksimum i odtłuścić powierzchnię. Akrylożel cechuje się bardzo przyjazną konsystencją, sprzyjającą przedłużeniom na formie. Jest plastyczny niczym żel, a jednocześnie trwały jak akryl. Po namoczeniu pędzelka w specjalnym płynie można bardzo wygodnie formować za jego pomocą odpowiednią grubość i kształt przedłużenia. Następnie formę przykłada się równo do paznokcia i dociska, a wyciśnięte resztki produktu usuwa nail cleanerem. Tak przygotowane przedłużenie należy utrwalić pod lampą i usunąć formę, delikatnie ją podważając. Tym sposobem osiąga się paznokcie o pożądanej, nawet nienaturalnej długości. Po zastygnięciu pod lampą wystarczy nadać powstałym tym sposobem paznokciom odpowiedni kształt grubym pilnikiem, wygładzić powierzchnię, a następnie pomalować lakierem hybrydowym lub żelem, by uzyskać pożądany kolor i wzór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here