Często świadomość zbliżającego się upragnionego wyjazdu, sprawia, że zapominamy o odpowiednim przygotowaniu naszego domu, czy też mieszkania na nasza nieobecność. A takie przygotowania, jak najbardziej należy przeprowadzić, aby nie spotkać się z bardzo przykrą niespodzianką po powrocie z fantastycznych wakacji. Oczywistym jest, że trzeba zadbać o niezwykle dobry system antywłamaniowy, jednakże istnieje także kilka innych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zabezpieczając swój dom przed wyjazdem na wakacje.

Zabezpieczenie domu przed wyjazdem na urlop

Podstawą jest, abyśmy posiadali solidne, najlepiej antywłamaniowe drzwi, które oprą się każdej próbie przy użyciu narzędzi. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup takich drzwi, warto aby były one atestowane. Wówczas dostajemy gwarancję jakości i jesteśmy pewni, że opisane cechy, faktycznie istnieją. Oprócz tego elementu naszego domu, czy też mieszkania, warto także zadbać o okna. Najbardziej narażone na próbę włamania są okna na parterach oraz na najwyższych piętrach, a także i te, które znajdują się przy balkonach. W tych miejscach powinniśmy zadbać o stolarkę okienną o znacznie podwyższonej klasie antywłamaniowej.
Zabezpieczenie domu przed włamaniem to jednak nie wszystko. Oprócz śladów włamania, możemy zastać po powrocie z urlopu także mieszkanie zalane lub nawet spalone. Dlatego właśnie powinno się zadbać także o kilka innych rzeczy. Pierwszą i bardzo ważną jest gaz. Powinniśmy zamknąć główny zawór gazu, aby nie doszło do żadnego przykrego wypadku podczas naszej nieobecności, a takie się zdarzają. To samo należy uczynić z zaworami, które odpowiedzialne są za dostarczanie wody do poszczególnych pomieszczeń w domu oraz mieszkaniu. W ten sposób unikniemy zalania naszego „M”. Aby zaoszczędzić na energii, zaleca się także wyłączenie wszystkich możliwych urządzeń, które podgrzewają, a także zatrzymać pracę cyrkulacji.

Instalacja elektryczna. Niestety, ale nie wszystkie z nich zostały dostosowane w taki sposób, aby cyklicznie, co jakiś czas, je w pełni wyłączać. Jeżeli nie jest to możliwe, powinniśmy wyjąć chociaż wtyczki z urządzeń elektronicznych. Wypadek mogą spowodować także włączone anteny i sieci telefoniczne, dlatego je także należy odłączyć.
Jeżeli wszystkie te środki ostrożności w dalszym ciągu nam nie wystarczają, można zdecydować się na dodatkową ochronę. Tutaj chodzi głównie o środki, które podczas próby włamania uruchomią silne światło oraz głośny alarm. Te, z pewnością zwrócą uwagę sąsiadów oraz przechodniów. Można poprosić także sąsiadów o to, aby zajrzeli od czasu do czasu, sprawdzając czy wszystko jest w porządku. Dodatkową opcją jest wynajęcie firmy ochroniarskiej, która zadba o bezpieczeństwo mieszkania podczas naszej nieobecności.
Warto posiadać także ubezpieczenie od włamań i kradzieży, które przyda się jeśli już dojdzie do tak przykrego incydentu jakim jest włamanie.
To już wszystkie rzeczy, o które należy zadbać przed wyjazdem na urlop. Jeżeli przygotujemy swoje mieszkanie lub dom w sposób opisany powyżej, nie powinniśmy zastać żadnych, najmniejszych nawet zmian po powrocie z wymarzonego urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here