fotolia.com

W ciągu ostatnich kilku lat w dziedzinie zdalnie sterowanych zabawek nastąpił prawdziwy przełom. Dzisiejsze zdalnie sterowane zabawki są wytrzymałe, trwałe i naszpikowane nowoczesną technologią, dzięki której potrafią zająć młodsze i starsze dzieci na długie godziny. Oferta dostępna na rynku jest jednak tak duża, że łatwo się pogubić. Czym się kierować przy wyborze zabawki dla malucha? Podpowiadamy!

Zdalnie sterowane zabawki dla chłopców – jakie wybrać?

Wśród zabawek dla chłopców niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się zdalnie sterowane samochody. Współczesne modele potrafią jeździć po trudnym podłożu, nie wywracają się, płynnie i dynamicznie skręcają czy cofają. Jeepy z napędem 4×4 i pojazdy wyczynowe typu off-road poradzą sobie z każdą przeszkodą i potrafią osiągnąć całkiem sporą prędkość. Najlepsze modele mają zasięg nawet 300 metrów. Jeśli martwimy się o posadzkę w mieszkaniu, wystarczy wybrać model z kołami z kauczuku. Wiele modeli ma koła z oponami wypełnionymi powietrzem, zupełnie jak prawdziwe auta, a precyzja ich wykonania zachwyca.

Od kilku lat w sklepach z zabawkami dostępne są trwałe i wytrzymałe drony. Wielu rodziców ma wątpliwości, czy tego typu zabawka jest dobrym pomysłem ich dzieci, dlatego spytaliśmy o zdanie eksperta ze sklepu linkbaby.pl:

W cenie poniżej stu złotych możemy kupić odpornego na warunki atmosferyczne drona, którego zasięg wynosi 50 metrów – mówi ekspert. – Wyobraźmy sobie latającą piłkę, która odbija się od każdej powierzchni i potrafi turlać się po pionowej ścianie. To doskonały wybór dla początkującego pilota, bowiem zabawka wykonana jest z elastycznego materiału, który łagodnie odbije się od przeszkód, na które natrafi. Diody LED pozwalają na zabawę przy słabym świetle.

Tego rodzaju dron jest więc zabawką bardzo bezpieczną, stanowi ponadto pretekst zarówno do nauki, jak i do zabawy na świeżym powietrzu.

Jak wybrać zdalnie sterowane zabawki dla dziewczynki?

fotolia.com

Zabawki zdalnie sterowane to idealny prezent zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Nie ma powodu, dla którego dziewczynki nie miałyby się zainteresować technologią! Jeśli nasza córka interesuje się na przykład lalkami Barbie, możemy kupić jej różowy, zdalnie sterowany samochód. Ale dużą popularnością zarówno wśród rodziców, jak i dzieci obu płci, cieszą się zwłaszcza pięknie wykonane, nowoczesne roboty. To już nie są zwykłe zabawki – wyglądają niczym goście z przyszłości lub z innej planety, ruszają rękami i nogami, świecą, potrafią mówić, a nawet tańczyć. Trudno wyobrazić sobie skuteczniejszą metodę, by rozbudzić w dziecku zainteresowanie technologią, robotyką czy inżynierią. Nie wahajmy się przez sprezentowaniem takiej zabawki dziewczynce!

Badania na temat zdolności dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dowodzą, że chłopcy i dziewczynki w równym stopniu interesują się robotyką, jeśli mają ku temu okazje – mówi ekspert ze sklepu linkbaby.pl. – Wiele wskazuje na to, że przyszłość inżynierii leży w rękach dziewczynek, a taka zabawka to pierwszy krok ku karierze przyszłego inżyniera.

Ile kosztują zabawki zdalnie sterowane?

Najbardziej zaskakujące w zdalnie sterowanych zabawkach są ich niskie ceny. Znakomitej jakości model o zasięgu kilkudziesięciu metrów kupimy już za 50–100 złotych. Duże modele o zasięgu kilkuset metrów czy drony latające nawet na odległość kilometra, są oczywiście droższe, ale ich niewątpliwą zaletą jest trwałość.

Zdalnie sterowane zabawki bawią, uczą i rozbudzają zainteresowania. Dostarczają przy tym całej rodzinie niesamowitej frajdy. Aż chciałoby się znowu być dzieckiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here