pielęgniarka

Pielęgniarka to zawód, który wymaga wielu wyrzeczeń. Wiąże się on z nieprzespanymi nocami, długimi dyżurami oraz nieustannym poświęceniem i umiejętnością pracy radzenia sobie jest ogromnym stresem. Tak w wielkim skrócie wygląda praca pielęgniarek w szpitalu. Z czym wiąże się praca na takim stanowisku i jakie obowiązki spoczywają na osobie, która podejmuje taki zawód? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/praca-pielegniarki-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Pielęgniarka– jak nią zostać? 

Żeby zostać pielęgniarką musimy najpierw skończyć odpowiednie studia. Tylko odpowiednie wykształcenie i ukończenie szkoły zapewni nam pracę na takim stanowisku. Do głównych obowiązków pielęgniarek należy głównie podawanie leków, wykonywanie opatrunków oraz szczepień, a także pobieranie krwi i mierzenie ciśnienia. Sporo pielęgniarek zajmuje się pacjentem przed operacją i po operacji, a także pomaga mu podczas jej wykonywania. Praca ta wymaga stałego kontaktu z pacjentem, nawet wtedy, kiedy w pobliżu nie ma lekarza. Dlatego pielęgniarka dużej ilości empatii powinna wyróżniać się komunikatywność i umiejętnością dodawanie otuchy pacjentom. Musi też potrafić uspokoić pacjenta, a także wspierać go w trudnych chwilach. 

Jakie są wymagania w zawodzie pielęgniarki? 

Praca pielęgniarki wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym oraz fizycznym. Statyczność z cierpieniem drugiego człowieka dla wielu osób może być czymś trudnym, dlatego nie każda osoba jest w stanie poradzić sobie na stanowisku pielęgniarki. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o tym, jaki zawód wykonywać w swoim życiu, powinniśmy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Dobrym pomysłem może być odwiedzenie hospicjum, Domu Pomocy Społecznej czy szpitala, gdzie możemy w charakterze wolontariusza nieść pomoc osobom potrzebującym. Będzie to dla nas szansa na zdobycie doświadczenia związanego z przyszłym zawodem, a także okazja do tego, aby zweryfikować, czy taki rodzaj pracy będzie dla nas odpowiedni. 

Zakres obowiązków pielęgniarki 

Obowiązki pielęgniarki zależą przede wszystkim od specjalizacji, którą wybierze dana osoba. Pielęgniarka wspierająca lekarza podczas operacji to pielęgniarka anestezjologiczna. Ma obowiązek współuczestniczyć w znieczuleniu pacjenta oraz opiekować się nim czasie operacji czy też zabiegu, jak i po nim. Bardzo często zajmuje się pacjentami, którzy znajdują się na granicy życia i śmierci. Taka praca wymaga ogromnej wiedzy medycznej, psychologicznej i technicznej. Zupełnie inne obowiązki będzie mieć Pielęgniarka środowiskowa. Jej zadaniem jest pomoc lekarzowi w opiece i leczenie pacjenta. Podaje ona zastrzyki, zajmuje się też zmianę opatrunku i uczestniczy w procesie rehabilitacji pacjenta a także może wykonywać różnego rodzaju podstawowe zabiegi. Do obowiązków pielęgniarek należy zaliczyć też wykonywanie różnego rodzaju pomiarów oraz przygotowań próbek do badań. 

Zobacz też: http://www.chreduta.pl/adwokat-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here