Wycieczki do Paryża

Paryż jest jednym z największych, a zarazem najpiękniejszych miast w Europie. Nie dziwi zatem, że jest tak bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Wycieczki do Paryża to także często wybierana forma spędzania weekendu, wakacji, czy krótkich wypadów przez Polaków. Wycieczki do Paryża to możliwość poznania historii Francji, przepięknych zabytków, które pochodzą z różnych epok historycznych, a także nowoczesnej oraz strony Paryża. Paryż ma bardzo wiele do zaoferowania turystom i można tutaj zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc.

Wycieczki do Paryża to przede wszystkim przepiękna zabytki oraz muzea. Do najsłynniejszych należą kościoły pochodzące z różnych epok historycznych i wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Bez wątpienia najsłynniejszym z paryskich kościołów jest Katedra Notre Dame. Położona jest ona w samym centrum miasta, nad samą rzeką Sekwaną, która stanowi geometryczną oś Paryża, przecinając go przez środek. Tutaj na jednej z wysp na Sekwanie mieści się serce Paryża, czyli jego średniowieczne centrum. Nad Sekwaną mieści się także wiele innych monumentalnych historycznych budynków, a także piękne bulwary, po których można spacerować, podziwiając piękno stolicy Francji, Paryża. Innym ważnymi zabytkowymi miejscami w Paryżu są Avenue des Champs-Elysees, czyli jedna z reprezentacyjnych alei tego miasta z ekskluzywnymi sklepami, domami mody, restauracjami, barami, kawiarniami, Łuk Tryumfalny na jednym z końców tej alei oraz Wieża Eiffela, która jest symbolem nie tylko Paryża, ale także całej Francji. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Paryża.

Wśród najważniejszych muzeów Paryża, a także najważniejszych muzeów świata jest baz wątpienia Luwr. Ten dawny pałac królewski, w którym mieszczą się bardzo ciekawe ekspozycje posiada jedne z największych zbiorów na świecie. Najsłynniejszym eksponatem tego muzeum jest obraz Leonarda da Vinci, Mona Lisa. Nieco dalej od centrum, na przedmieściach Paryża mieści się słynny letni pałac królewski, Wersal. Jedną z atrakcji, które oferują wycieczki do Paryża jest także zwiedzenie dzielnicy Montmarte z piękną bazyliką na wzgórzu, skąd rozpościera się bardzo ładny widok na cały Paryż. Dzielnica ta była niegdyś zamieszkiwana przez artystów, bochemę paryską, mieściły się tu także słynne kabarety, między innymi słynny Moulin Rouge.

Wycieczki do Paryża to również możliwość odwiedzenia nowoczesnych części tego miasta. Do największych atrakcji nowoczesnego Paryża należy dzielnica La Defense z licznymi wieżowcami i biurowcami. Jedną z atrakcji tej dzielnicy jest tak zwany Nowoczesny Łuk Tryumfalny, czyli zespół nowoczesnych biurowców, wybudowany w kształcie kwadratowego łuku tryumfalnego. Wycieczki do Paryża oferują także bardzo często możliwość odwiedzania jednego z najsłynniejszych na świecie parków rozrywki, czyli EuroDisneyLandu. To dobre miejsce zwłaszcza dla rodzin, a także dla młodzieży i dzieci, ale także dorosłym się tutaj spodoba. Do innych nowoczesnych miejsc w Paryżu należy także muzeum, które zostało urządzone w Centrum Pompideu.

www.mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here