Woda utleniona jest produktem, który zna praktycznie każdy. Znajdziemy ją w większości domów. Oczywiste jest dla nas, że jest ona niezastąpiona do odkażania wszelkich ran i skaleczeń. Niewiele osób wie, że posiada ona także liczne inne zastosowania, które warto poznać. Jak się okazuje woda utleniona posiada szereg innych zalet, które możemy z powodzeniem wykorzystać w codziennym życiu.

Właściwości wody utlenionej

 

1. Doskonale nadaje się do mycia szyb i innych powierzchni szklanych np. luster. Wystarczy skropić nią powierzchnię, którą chcemy umyć, a następnie należy przetrzeć ją czystą bawełnianą ściereczką.

2. Wodę utlenioną wykorzystasz do walki z trądzikiem. Ma działanie antybakteryjne więc możesz nasączyć nią płatek kosmetyczny, którym przetrzesz skórę twarzy, w miejscach w których występują pryszcze. Jednak nie wolno tego zabiegu powtarzać często gdyż woda utleniona ma właściwości wysuszające skórę.

3. Sprawdza się jako wybielacz do tkanin oraz odplamiacz. Jeśli chcesz wybielić tkaninę wypierz ją w wodzie z dodatkiem wody utlenionej. Zaś jeśli chcesz się pozbyć plamy polej ją wodą utlenioną. Rzecz jasna im świeższa plama tym efekt będzie lepszy. Woda utleniona szczególnie świetnie usuwa plamy ze krwi.

4. Łagodzi ból gardła, w tym celu przygotowujemy płukankę. Łyżeczkę wody utlenionej wlewamy do szklanki wody i płuczemy tym gardło. Najlepiej kilka razy dziennie.

5. Inną właściwością wody utlenionej jest fakt, że pomaga pozbyć się przykrego zapachu z ust, zarówno tego porannego jak i po zjedzeniu czegoś aromatycznego np. czosnku. W tym celu także warto stosować płukankę do ust z powyższego przepisu.

6. Umyjesz nią zęby. Jest doskonała w czyszczeniu zębów. Wykonaj pastę z wody utlenionej i sody oczyszczonej. I taką mieszanką myj zęby, będę nie tylko czyste ale i lekko wybielone.

7. Przy przeziębieniu możesz stosować wodę utlenioną zarówno u dzieci jak i dorosłych. Jako, że namnażanie bakterii zaczyna się od ucha środkowego toteż wkrop do każdego ucha po 3-4 krople wody utlenionej jak tylko zaczną się pojawiać pierwsze objawy przeziębienia. W ten sposób zdusić wirusy już w zarodku. Jeśli będziesz stosować ten sposób po raz pierwszy wpierw testowo wpuść do ucha po jednej kropli. Jeśli nie odczujesz żadnego nieprzyjemnego wrażenia możesz dodać kolejne.

8. Do mycia owoców i warzyw przygotuj 1/4 szklanki wody utlenionej i 3/4 szklanki czystej wody. W tej mieszance wymyj lub wymocz owoce. Na koniec opłucz je czystą wodą. W ten sposób pozbędziesz się z ich powierzchni wszelkich bakterii, w tym groźnych dla zdrowia e-coli.

9. Do czyszczenia i dezynfekcji różnych powierzchni w kuchni i łazience. Wodę utlenioną po prostu rozcieńcz ze zwykłą czystą wodą i umyj nią wszelkie powierzchnie. W połączeniu z sodą oczyszczoną doskonale wyczyści fugi.

10. Na problemy z zatokami sprawdza się idealnie mikstura wody utlenionej połączonej z solą fizjologiczną. Do 5 ml soli fizjologicznej dodaj 3 krople wody utlenionej i tym zakraplaj dziurki nosa. Po chwili może się pojawić uczucie pieczenia ale to całkowicie normalne. Na koniec wystarczy wydmuchać nos, uczucie ulgi pojawia się niemal od razu.

11. Do ochrony roślin. Woda utleniona ma działanie zabójcze dla różnego rodzaju grzybów i pleśni. Wystarczy dodawać kilka jej kropel do wody i regularnego zraszać tym rośliny.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here