Jak głosi znane powiedzenie „Zimna woda zdrowia doda” a my doskonale wiemy, że ciepła woda niesie ze sobą równie dużo dobrodziejstw. Woda jest w nas, woda jest wokół nas, woda jest naturalnym dobrem dzięki któremu żyjemy. Dodatkowo potrafi być najlepszym lekarstwem dla naszego zdrowia fizycznego, psychicznego i ładnej sylwetki. SPA czyli skrót od Sanus per aquam – poznaj sekret ćwiczeń w wodzie dla ładnej sylwetki, zabiegów dla zdrowego ciała i relaksu dla utrzymania równowagi psychicznej.

Ćwiczenia w wodzie czyli aquaaerobik
Świetna forma ćwiczeń aerobowych wykonywanych w basenie. Ćwiczenia w wodzie zalecane są dla wszystkich, ponieważ oprócz tego że wzmacniamy mięśnie, to nasze ciało jest masowane przez wodę. Osoby z nadwagą i mające problemy ze stawami, są szczególnymi adresatami aquaaerobiku, ponieważ w wodzie stawy są odciążone i nie grożą żadne kontuzje osobom znajdującym się w grupie ryzyka.
Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który na brzegu basenu pokazuje ćwiczenia. Urozmaiceniem są ćwiczenia z ciężarkami, z deskami do pływania, z piankowymi „makaronami”.
Aby uczestniczyć w ćwiczeniach w wodzie nie trzeba posiadać umiejętności pływania, ponieważ gimnastykujemy się w wodzie nie głębszej nić do wysokości pach.

Zabieg dla zdrowego ciała czyli hydromasaż
Zabieg wykonywany jest za pomocą węży z ciepłą i zimną wodą. Woda pod odpowiednim ciśnieniem masuje nasze ciało na przemian zimnym i ciepłym strumieniem. Masaż ma na celu pobudzenie mięśni w naszym ciele, lepsze ukrwienie niweluje stany zapalne w stawach i mięśniach. Ogólnie po zabiegu czujemy się zrelaksowani, silni i zadowoleni.

Pełen relaks czyli kąpiel perełkowa, jacuzii
Nic tak nie zrelaksuje i nie rozluźni naszego ciała, a docelowo naszego umysłu i duszy jak ciepła kąpiel. A jeśli kąpiel jest wypełniona setkami bąbelków, które zewsząd otulają nas, delikatnie masując skórę jest marzeniem każdego zmęczonego człowieka. Do tego aromatyczne świece wokół wanny lub basenu z taką kąpielą, delikatna relaksująca muzyka i wychodzimy jak nowo narodzeni.

www.nailsworld.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here