Kultura picia wina wymaga nie tylko doboru trunku do konkretnych dań, ale również wyselekcjonowania odpowiednich kieliszków.

Wina zakupimy w sklepach w wielu różnych wariantach – teraz możemy nawet zamawiać je z dostawą do domu, na przykład ze sklepu internetowego wineavenue24.pl. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak pić wino zgodnie z etykietą.

Dobre kieliszki do wina:

  • cienkie szkło – pozwala na dogrzanie wina w razie potrzeby
  • dłuższa nóżka – dzięki niej możemy uniknąć ogrzania wina
  • przejrzyste szkło – do oceny barwy trunku
  • właściwa pojemność – aby można było zamieszać winem

To podstawowe cechy odpowiednich kieliszków do podawania wina. Skupmy się tutaj na jednym rodzaju tego trunku, a mianowicie takim jak białe wino. Jakie kieliszki powinniśmy do niego dobierać?

Najlepsze kieliszki do białego wina

Przede wszystkim białe wino powinniśmy podawać w kieliszkach bardziej smukłych, z dłuższą nóżką. Czasza kieliszka powinna delikatnie rozchylać się ku górze, przypominając kwiat tulipana.

Gdy porównamy kieliszki do wina białego i czerwonego, zauważymy, ze są one przede wszystkim mniejsze, co wynika z faktu, że wino białe ma delikatniejszy aromat, więc duży kieliszek może przyspieszyć jego ucieczkę. Mniejsza czasza pozwala również na utrzymanie właściwej temperatury, a długa nóżka na ochronę wina przed przegrzaniem.

Jeśli chcemy podać wino białe młode i delikatne, posiadające owocowe i kwiatowe nuty, powinniśmy wybierać kieliszek z węższą czaszą. Z kolei gdy wino jest bardziej złożone, wtedy czasza może być już nieco szersza. Dzięki takiej budowie można podkreślić jego oleistą, kremową strukturę.

Na zakupy zaprasza wineavenue24.pl Do zapoznania się ze swoją ofertą białych win z różnych części świata zaprasza sklep internetowy wineavenue24.pl. To właśnie tutaj można zakupić różnorodne wina białe, czerwone oraz różowe z najlepszych winnic – wprost z dostawą do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here