Udar mózgu - zaburzenei krązenia krwi w mózgu

Wiele osób, zwłaszcza w starszym wieku zapada na nagłą, niespodziewaną chorobę. Wśród wielu niebezpiecznych schorzeń, które mogą doprowadzić nawet do śmierci można wymienić udar mózgu. Zatem co to jest udar mózgu i jakie są objawy tej niebezpiecznej dla naszego życia choroby?

Udar mózgu jest nagłym, miejscowym zaburzeniem krążenia krwi w mózgu. W naszym kraju każdego roku na tę groźną chorobę zapada około siedemdziesięciu tysięcy osób, z czego aż trzydzieści tysięcy umiera w ciągu miesiąca od wystąpienia pierwszych objawów. Tylko w niektórych przypadkach po udarze mózgu pacjenci odzyskują pełną sprawność oraz mogą wrócić do pracy.
Całkowity powrót do zdrowia po udarze mózgu zależy przede wszystkim od tego, jak szybko chory trafi pod specjalistyczną opiekę. W przypadku tej nagłej choroby życie i zdrowie naszych bliskich zależy od tego jak szybko zareagujemy i wezwiemy pogotowie. Wyróżnia się udar mózgu niedokrwienny i udar krwotoczny. Pierwszy z nich jest inaczej zwany zawałem mózgu i jego bezpośrednią przyczyną jest niedokrwienie, a więc nagłe zatrzymanie dopływu krwi do mózgu. Do niedokrwiennego udaru mózgu dochodzi wówczas, gdy skrzep krwi l zatka wnętrze naczynia, które to doprowadza krew do naszego mózgu.
Przyczyną takiego udaru mózgu jest zaburzenie krążenia krwi w mózgu.
Drugim rodzajem jest udar krwotoczny mózgu, inaczej zwany wylewem krwi do mózgu. Wówczas to z uszkodzonych naczyń krwionośnych krew wylewa się bezpośrednio do naszego mózgu albo do przestrzeni znajdującej się pomiędzy mózgiem a czaszką.

www.kobiecosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here