Dzisiaj, na rynku działa wiele marek, oferujących buty. Tęgość H to już jednak zupełnie inna sprawa. Zapewne, każdy z nas, przymierzając buty, zdziwił się kiedyś, że dana para była na przykład za wąska lub za szeroka. Dlaczego tak się dzieje? Otóż mimo tego, że większość sieci sklepów, sprzedając buty, podaje wyłącznie rozmiar to jednak sprawa potrafi być nieco bardziej skomplikowana. Istnieje jeszcze coś takiego, jak tęgość stopy. Co to dokładnie jest? Otóż z medycznego punktu widzenia, tęgość stopy to nic innego jak wymiary obwodu stopy w przedstopiu i przez podbicie. Dodatkowo brana jest pod uwagę  szerokość stopy w przedstopiu i pięcie. Wszystkie wymiary powinny być przy tym mierzone, przy równomiernym rozłożeniu ciężaru na obie stopy. Informacje na temat tęgości stopy, rzucają nieco inne światło na kwestię rozmiarów. Osoby, chcące kupić buty o tęgości H, mają często nie lada problem. Nie od dzisiaj wiadomo, że kupienie obuwia jest bardzo proste, ale jedynie dla tych, którzy noszą standardowy rozmiar i nie posiadają żadnych zwyrodnień.

Oznakowania tęgości stopy

Zwróćmy uwagę na to, że jedynie w niewielu profesjonalnych sklepach, znajdziemy rozróżnienie obuwia nie tylko ze względu na rozmiar, ale też na tęgość stopy. Same oznakowania tęgości stopy, możemy znaleźć, w sieci na specjalistycznych stronach. Generalnie przyjęło się, że F oznacza stopę szczupłą, G stopę średnią, a H to stopa szersza. Oznakowania J, K, M dotyczą z kolei stóp szerokich, z problemami i zaburzeniami ortopedycznymi, takimi jak choćby płaskostopie i halluksy. Informacje te jasno pokazują, że jeżeli dosyć często spotykają nas sytuacje, że przy przymierzaniu standardowego obuwia, znanej firmy, stopa nam się w nie, nie mieści, to być może posiada inną tęgość.

Gdzie kupować szersze buty?

Gdzie wówczas szukać odpowiedniego obuwia? Otóż wbrew pozorom, takich miejsc jest sporo.  Butów o tęgości H, a więc dla stopy nieco szerszej, nie brakuje. Możemy je znaleźć w niektórych sklepach stacjonarnych, ale również internetowych. Należy z góry zaznaczyć, że nie jest tak, że wybór jest mocno ograniczony, a fasony takiego obuwia nieciekawe. Dzisiaj projektanci i firmy, produkujące obuwia, starają się wziąć pod uwagę wszystkich klientów i ich potrzeby. Osoby z tęższą stopą, mogą również wybierać spośród masy ciekawych i modnych fasonów. Sklepy profesjonalne posiadają tego typu buty. Tęgość H nie stanowi tu problemu. Ważne jest jednak to, by uświadomić sobie, że w takim przypadku, zakup, standardowego obuwia ze znanych sieciówek, może nam przysporzyć więcej problemów, aniżeli mogłoby się wydawać. Chodzi tu przede wszystkim o odciski, obtarcia, ale też o poważniejsze dolegliwości, choćby takie jak stany zapalne czy halluksy. Zakładając buty, ma nam być przede wszystkim wygodnie. Osoby, które szukając butów o tęgości H, muszą brać też pod uwagę to, z jakiego materiału są one wykonane. Tylko naturalne materiały, dobrej jakości zapewnią komfort noszenia i wygodę na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here